Akce ve školním roce 2014-15

Atletický trojboj 2.tříd

V úterý 2.6.2015 proběhl na školním hřišti atletický trojboj 2.tříd.

69 fotografií

Závěrečná besídka pro rodiče ve III.B

Dne 10.06.2015 se konala besídka pro rodiče, příbuzné a hosty žáků. Děti hrály divadelní představení Dárek a Zubař je anděl, zpívaly písničky, recitovaly básničky a tancovaly. Vystoupení se jim povedla a rodičům děkujeme za přízeň a potlesk.

23 fotografií

NĚMČINA – druháčci

Děti z 2.ročníku Bibi Hlávková, Josef Tkačík, Terezka Rožnovská, Luky Ligenza, Katka Keilingová, Bety Keilingová, Eliška Glembeková, Adélka Fabová, Štěpánka Hlávková a Adam Smolka navštěvovaly kroužek jazyka německého a za školní rok zvládly následující témata: naše rodina, čísla, kalendář, barvy,školní potřeby, zvířata a potraviny.
Představujeme vám naše projekty, které jsme si vytvořili ve skupinkách, ve dvojici nebo samostatně. Touto zábavnou formou jsme si osvojili názvy potravin, abychom si mohli, až pojedeme do některé z německy mluvících zemí koupit, co potřebujeme. Ještě nás čeká seznámení s posledním tématem „Části těla“, kde se je naučíme pojmenovat.
Všechna témata byla průběžně prokládána aktivitami na interaktivní tabuli, společnými hrami a písněmi a přípravou na akademii.
Příští školní rok chceme v němčině pokračovat.

10 fotografií

Akademie

I letos byla vyvrcholením školního roku školní akademie, tentokrát již dvacátá první. Na 300 dětí předvedlo divákům svých 18 připravených vystoupení. Žáci nacvičovali za velkého přispění učitelky či vychovatelky své tanečky, písničky, skladbičky hrané na flétny, i stínové divadelní představení téměř celé pololetí. Odměnou za trpělivost a úsilí jim byl potlesk obecenstva a drobná odměna pořízená z finančních pozorností diváků.

159 fotografií

Exkurze – Arboretum Nový Dvůr

22. 5. se šesté ročníky díky projektu NatTech vypravily na exkurzi do arboreta v Novém Dvoře u Opavy. Děti viděly obrovské množství různých druhů dřevin, prohlédly si prostory pěstebních skleníků a největším zážitkem pro všechny byla návštěva místního zoo koutku. Všichni jsme si pobyt v příjemném prostředí užili a dozvěděli jsme se spoustu informací ze světa dřevin z různých koutů světa.

107 fotografií

Exkurze – Svět techniky Ostrava Vítkovice

V pátek 29. 5. 2015 se žáci šestých ročníků vydali na výlet do interaktivního technického muzea v Ostravě Vítkovicích. Kdo čekal klasické muzeum s výkladem u jednotlivých exponátů, byl velmi mile překvapen. Všechny exponáty bylo totiž možné si osahat a prakticky vyzkoušet. Žáci se blíže seznámili se světem vědy a objevů, a to v oblasti matematiky, fyziky a nanotechnologie. Ve světě přírody si mohli vyšplhat na obrovský strom, lovit ryby pomocí sonaru, stejně jako delfíni, zjistit, odkud pochází energie, kterou používají každý den. V rámci programu dále navštívili 3D kino s představením „Titáni doby ledové“ a také divadlo vědy s chemickými pokusy.

47 fotografií

Beseda ke dni dětí

V pondělí 1. 6. 2015 proběhla v ŠD beseda s policií. Policisté si pro děti připravili několik atrakci. Nejzajímavější byl pro děti běh v neprůstřelných vestách, prohlédly a potěžkaly si obušek. Dále je zaujala pouta a světelný terč. Děti ze všech odd. ŠD živě diskutovaly s policisty, byla jim zodpovězena řada otázek, jež děti zajímaly.

29 fotografií

Matrika

Dne 12. 5. 2015 se parlamentáři zúčastnili besedy na matrice. Průvodcem celé akce byla paní matrikářka Bc. Dagmar Podešvová. Dozvěděli jsme se a zkusili si, jak probíhá uzavření sňatku, známe původ našich jmen. Beseda byla poučná a všem se moc líbila.

14 fotografií

Hody na koš

V úterý 28. 4. 2015 si ŠD uspořádala turnaj v hodech na koš. Zúčastnilo se 14 dětí. Soutěž byla napínavá a po velkém boji vyhrál Petr Slavík. Na druhém místě se umístila Sára Grossmannová a třetí skončili Estera Šianská a Martin Ther. Ti nejlepší byli odměněni cenami. Všem se soutěž líbila.

10 fotografií

Krajské kolo Poháru rozhlasu v atletice 2015 – Opava

Starší žáci ZŠ Vrbno p.P. zvítězili dne 13. 5. 2015 v okresním kole Poháru rozhlasu v atletice, které se uskutečnilo v Krnově. Tím si zajistili postup do krajského kola této soutěže, které se konalo dne 19. 5. 2015 na atletickém stadionu v Opavě. Soutěže se zúčastnilo 9 nejlepších družstev kraje včetně těch, které se zaměřují na atletiku nebo spolupracují s atletickými oddíly. Naši mladí atleti se v silné konkurenci neprosadili. Obsadili 9. místo, ale svůj výkon z okresního kola vylepšili o velmi pěkných 229 bodů na konečných 5235 bodů. J. Lajmar získal 3. místo ve vrhu koulí výkonem 12,31 cm.
Členové družstva: Pravda S., Nečesaný M., Koudelka L., Tkačík J., Beránek M., Lajmar J., Joanidis P., Mikula D., Macoszek J.
Všem děkuji za vzornou reprezentaci školy i města.

68 fotografií · 7 videos

Úspěchy vrbenských atletů ZŠ

Dne 13. 5. 2015 se uskutečnilo v Krnově na atletickém stadionu okresní kolo „ Poháru rozhlasu „ v atletice základních škol. Naše škola vyslala do tohoto klání po jednom družstvu v každé kategorii. Za teplého, suchého počasí vybojovala družstva mladších žáků 2. místo, starších žáků 1. místo, mladších žaček 4. místo a starších žaček 6. místo ve svých kategoriích. Navíc získali naši žáci a žákyně 9 medailí. Starší žáci si svým výborným výkonem zajistili postup do krajského kola v Opavě.
Mladší žáci:
Bulava L. – 1. m – běh 60 m – 8,1 s, 1. m – skok dal. – 469 cm
Richter R. J. -3.m. – skok vys. – 143 cm
Štafeta 4x60 - 1.m – 34,0 s
(Bulava L, Drtil P., Hons Z., Müller T.)

Starší žáci:
Tkačík J. – 2. m. – skok daleký – 511 cm
Lajmar J. – 2. m – vrh koulí – 11,70 m
Beránek M. - 3.m – vrh koulí – 11,36 m
Beránek M. - 3.m – vrh koulí – 11,36 m
Mikula D. - 3.m – skok vysoký – 165 cm
Štafeta 4x60 - 3.m – 32,0 s
(Pravda S., Nečesaný M., Mikula D., Tkačík J.)

81 fotografií · 5 others

XVIII. Jarní koncert DPS Sedmihlásek

Poslední dubnový čtvrtek připravili zpěváci DPS Sedmihlásek se svými hosty posluchačům příjemný hudební zážitek. Na Jarním koncertu zaznělo mnoho skladeb v podání vrbenské sborové přípravky Modrásci, hlavního sboru Sedmihlásek a bruntálského sboru Písnička. O příjemné zpestření programu se postarala taneční skupina Dětského domova ve Vrbně a sólové zpěvačky z partnerského polského města Glogówek.
Koncert se stal pěknou příležitostí oslav dvacátého výročí založení Sedmihlásku. Potěšila gratulace Písničky Bruntál a také dospělého vrbenského sboru, který ke gratulaci přidal i obrovský dort.

168 fotografií

Matematici se prosadili

Za účasti 32 žáků z devíti základních a středních škol okresu proběhlo 14.5.2015 okresní kolo matematické soutěže „Pythagoriáda 8.tříd“.
O náročnosti soutěže svědčí fakt, že pouze jedna třetina řešitelů byla úspěšná a o to víc těší to, že všichni naši tři „osmáci“ se prosadili mezi nejlepší.
Nejlépe si vedli Filip Škopec a Kuba Rusek, kteří shodně obsadili čtvrté místo, a Karolína Remešová místo sedmé, když získala pouze o jeden bod méně.
Tyto výsledky jsou podtrženy také tím, že v pomyslné tabulce škol měla naše škola druhé nejlepší výsledky ze všech účastníků.
Nyní se již všichni těší na prázdniny s vírou, že v příštím roce budou výsledky ještě potěšitelnější.

2 fotografií

Biologové opět mezi nejlepšími

Okresními finále biologických olympiád je každoročně zakončena celoroční práce biologů pracujících v hodinách přírodopisu a zájmovém kroužku. Ze školních kol, kterých se pravidelně zúčastňuje dvacet žáků od 6.do 9.třídy, postupují pouze dva až tři nejlepší z každé kategorie a má právo postupu do okresního kola.
V kategorii 6.-7.tříd BiO D jsme v okrese obsadili : 7.místo Martina Hábová, 8.místo Nikola Kosnovská a 9.místo Natálie Suková
Velký úspěch zaznamenaly holky v kategorii určené pro žáky 8. a 9. tříd, kde Karolína Remešová zvítězila a Anička Suková byla na 4. Místě. Obě postoupily do kola krajského.
Tady byly obě úspěšnými řešitelkami a Karolína jen těsně obsadila 13.místo.
Za jejich práci, snahu a výsledky děkujeme a do budoucna přejeme ještě větší úspěchy .

12 fotografií

Exkurze – Dlouhé Stráně

V pátek 15.5.2015 žáci 8. tříd ZŠ Vrbno navštívili v rámci projektu „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji“ ve spolupráci s Všeobecným sportovním gymnáziem Bruntál vodní elektrárnu Dlouhé Stráně, která zajišťuje stabilitu elektrizační soustavy. Žáci byli seznámeni s provozem elektrárny prostřednictvím průvodce a filmu, který byl žákům promítnut. Jedná se o nejvýkonnější elektrárnu v ČR, patří k ní dvě nádrže, výškový rozdíl mezi oběma nádržemi je asi 510 metrů. Prohlédli jsme si horní nádrž v nadmořské výšce 1350 metrů, všichni jsme se kolem ní prošli a obdivovali jsme krásy okolí. Bylo pěkné počasí, takže nedaleká hora Praděd byla jako na dlani. Mnozí z nás si pořídili na památku pěkné fotografické záběry.

33 fotografií

Recitační soutěž 2. tříd

Ve čtvrtek 23.4.2015 jsme uskutečnili RECITAČNÍ SOUTĚŽ pro žáky 2. ročníku. Soutěžilo celkem 13 žáků: Valenta Daniel, Klapuchová Adéla, Remešová Kateřina, Tomášek Jakub, Malá Karolína,Glembeková Eliška, Tomanová Berenika, Ludvík David, Krupa Ondřej, Langerová Lucie, Kuhnová Karolína, Smolka Adam, Láníček Lukáš. Vyhodnocení: 1. Karolína Kuhnová, Daniel Valenta, 2. Kateřina Remešová, David Ludvík, 3. Lucie Langerová, Lukáš Láníček
Vítězové obdrželi diplom a odměnu a ostatní děti získaly účastnický list a rovněž něco dobrého. Porota pochválila všechny soutěžící, protože opravdu všichni byli skvěle připraveni a velmi se snažili.

29 fotografií

„Návštěva ZOO Lešná“

V pondělí 11. 5 .2015 se žáci 7. ročníků naší školy opět zúčastnili projektu s Gymnáziem Bruntál NatTech. V rámci tohoto projektu navštívili expozici Jižní Ameriky v ZOO Lešná. Zde viděli jednotlivé zástupce flory a fauny Jižní Ameriky. Prohlídka byla doprovázena odborným výkladem průvodkyně. Počasí nám přálo a výlet se podařil. Těšíme se na další akci!

38 fotografií

ŘEZBÁŘSKÁ SOUTĚŽ

Dne 7. května proběhl již druhý ročník řezbářské soutěže pro žáky druhého stupně naší základní školy. Byla zadána tři témata na zpracování, ze kterých si žáci mohli vybrat. Akce proběhla za finanční podpory naší školy a Města Vrbna pod Pradědem.
Nejhezčí práci měli chlapci ze 7. ročníku Lukáš Bulava a Přemysl Pechal, jejichž práce je vystavena ve třídě 7. B. Všichni zúčastnění dostali hodnotné ceny.

13 fotografií

Čarodějná noc

Jako každý rok, tak i letos se uskutečnila ve ŠD „Čarodějná noc“. Počet dětí, které se účastnily byl celkem 26 ( I.stupeň). Probíhaly různé soutěže odměněné cenami. Děti sledovaly čarodějné pohádky, pochutnaly si na jídle, které připravily maminky. Nakonec proběhla diskotéka. Moc nám pomohli žáci z parlamentu, kteří se výborně ujali organizace. Byly nám velkou oporou. Noc proběhla v klidu a ráno už se všichni těšili domů. TAK ZASE ZA ROK!!!

61 fotografií

Beseda s policií

V úterý 28. dubna jsme měli besedu s policisty J. Pavlíčkem a M. Kovářem. Povídali jsme si o jejich denní práci jak v terénu, tak na policejní stanici. Mluvilo se o mnoha případech, které řešili, například různé krádeže, výtržnosti a dokonce i vraždy. Dozvěděli jsme se, že mají určitý okrsek, o který se musí starat. Policisté mají povinné střelby, musí mít i nějaké zkušenosti se zbraněmi a také dobrou fyzickou kondici. To vše se mohou naučit v policejní škole v Holešově.

12 fotografií

Volejbalisté ZŠ Vrbno nezklamali

Dne 29. 4. 2015 se uskutečnil XVI. mezinárodní volejbalový turnaj ve Zlatých Horách o „Zlaté trenky“ pro starší žáky ZŠ a víceletých gymnázií. Turnaje se zúčastnilo 5 škol regionu, z nich 3 polské“ grupy“. Šestá škola (domácí ZŠ Zlaté Hory) na poslední chvíli zrušila svou účast, a tak se hrálo náhradním hracím systémem.
Po odehrání zápasů v jedné základní skupině (každý s každým na jeden set) následovaly zápasy o 3. místo (třetí se čtvrtým) a o 1. místo (druhý s prvním) podle umístění v základní skupině. Vítězové z Glucholaz byli zcela suverénní. O druhé místo bojovala tři vyrovnaná družstva – Paczków, Strzelin a Vrbno. S družstvem Paczkóva sehráli naši hoši vyrovnaný zápas se smolnou koncovkou, družstvo Strzelina porazili bez ztráty setu jak v základní skupině, tak i v boji o třetí místo.

31 fotografií · 1 other

Historická skupina Pernštejni

Dne 13.4.2015 v naší škole odehrála historická skupina Pernštejni z Pardubic představení s názvem „ První Přemyslovci “. Tato skupina u nás nebyla poprvé. Představení viděli žáci 4.-9. tříd. Atmosféra představení se nesla v dobré náladě a žáci se i zasmáli. Kulisy byly pěkně připravené a nechyběly zde ani dobové kostýmy, ve kterých herci vystupovali. Vystoupení bylo obohaceno o ukázku historického šermu.

13 fotografií

Šachisté zakončili sezonu

Zatím co některé sporty zahajují jarní část svých soutěží, tak mladí šachisté ji po půl roce ukončili okresním kolem jednotlivců. Turnaj se konal v sobotu 18. 4. 2015 v M.Albrechticích. Nás reprezentovalo pouze sedm hráčů, když ostatní byli na soutěžích v jiných sportech.
V benjamíncích se mezi děvčaty neztratila Kačka Remešová a v mladších žácích Adam Řeháček s Janou Matuškovou, která byla z dívek nejlepší. Petr Slavík, nejmladší z našich v této kategorii, prokázal bojovnost a rostoucí výkonnost. U starších žáků příjemně překvapil Filip Škopec, který byl na pátém místě nejlepší z našich.
Skončila sezona 2014-2015 , kdy jsme soutěžili v šesti Velkých cenách, okresních přeborech družstev a jednotlivců, v krajském kole družstev a dokonce i na mistrovství republiky. Došlo i k přirozené obměně hráčů a všichni se již těší, jak od září se rostoucí výkonnost projeví ve výsledcích jednotlivých soutěží.

28 fotografií

Indián - výtvarná výstava

Žáci 6. – 9. tříd vytvořili ve výtvarné výchově různé podoby indiánských tváří, které si nyní můžete prohlédnout na výstavě ve vestibulu naší školy nebo na našich web. stránkách.

60 fotografií

Krajské kolo Astronomické olympiády

Krajského kola Astronomické olympiády se z naší školy zúčastnilo v kategorii EF, což jsou žáci 8. a 9. ročníku, devět žáků. V této kategorii jsme měli čtyři úspěšné řešitele. Za pochvalu jistě stojí 11. místo Karolíny Remešové.
V kategorii GH, do které patří žáci 6. a 7. ročníku, se soutěže zúčastnilo rovněž devět žáků. V této kategorii bylo 8 úspěšných řešitelů a pochvalu si zaslouží za 11. místo René Jan Richter a za 15. místo Eliška Riedlová.

3 fotografií

Muzeum expozice času ve Šternberku - NatTech

V úterý 14. 4. se žáci naší školy opět účastnili projektu NatTech. Tentokrát to byli šesťáci, kteří navštívili Muzeum expozice času ve Šternberku. Putovali jsme zpět v čase, abychom se ocitli na jeho úplném začátku – v období velkého třesku. Zde si děti zahrály na sluneční soustavu, předvedly některé ze svých znalostí, mohly dokonce ležet na zemi a sledovat projekci noční oblohy. Při prohlídce následujících sálů jsme se posunovali v čase směrem k přítomnosti, získávali přehled o vzniku hodin, jejich druzích a nechyběly také hodiny z různých období a různých muzeí světa. Obrovským zážitkem byla napodobenina nultého poledníku, podle kterého se odvíjí čas na celém světě. Ke konci prohlídky na žáky čekala maketa Hubbleova vesmírného dalekohledu, která v sobě skrývala fotoaparát. Děti si prohlídku v tak příjemném prostředí užily a odvezly si spoustu užitečných informací.

62 fotografií

Krajský přebor mládeže

V sobotu 28. 3. 2015 se v Dolním Benešově konal 5. Turnaj v rapid šachu Grand Prix 2014/201.
Naši školu v kategorii D10 nás reprezentovala Katka Remešová a v kategorii H10 Matěj Řeháček, kategorii H12 jsme měli zastoupení v Adamovi Řeháčkovi a v D14 v Karolíně Remešové.
Nejvýše dosáhly děvčata, když Karolína byla ve své kategorii čtvrtá a Katka, která byla na tomto turnaji poprvé, obsadila šesté místo mezi deseti účastnicemi. Dobře si vedl i Matěj, který se pohybuje již tradičně uprostřed startovního pole. Adam si na tomto turnaji vybral slabší chvilky a 33. místo je evidentně pod jeho možnosti a určitě si spraví chuť na okresním přeboru jednotlivců 18. dubna v M. Albrechticích, kde i ostatní prokáží své nesporné kvality.

41 fotografií

Vrcholí volejbalová sezona

S nástupem jara každoročně vrcholí i volejbalové soutěže v žákovských kategoriích. Nejinak tomu bylo i letos. V březnu a dubnu pokračovaly turnaje okresní ligy smíšených družstev, kde naše družstvo, složené ze čtyř dívek a dvou chlapců, drží mezi šesti účastníky druhé místo. A v sobotu 21.3.2015 si je, vítězstvím na domácí půdě, ještě více upevnilo.
Tyto turnaje slouží i jako příprava na okresní finále v kategorii dívek a chlapců.
Děvčata měla své finále ve čtvrtek 26.3.2015. Bohužel na turnaj odjely bez čtyř hráček základní sestavy , což se projevilo ve výkonu a tak i jedno vítězství je možno hodnotit jako velmi slušný výsledek.
Následující den odjížděli na finále starší žáci. I oni byli oslabeni a to nejen o spoluhráče, ale především o svého trenéra a vedoucího. V bojovných a vyrovnaných zápasech se prosadili a obsadili vynikající druhé místo.
Škoda, že na tyto turnaje jsme neodjížděli v optimálních sestavách, protože pak bychom jistě dosáhli podobného, ne-li stejného výsledku jako se to podařilo mladším žákům. Tito 9.4.2015 v okresním finále smíšených družstev 3+3 zcela suverénně prošli turnajem a získali první místo a titul okresních přeborníků.
Za těmito výbornými výsledky je skryta několikaletá práce trenérů a to jak paní Beranové, která vede děvčata, tak i pana Šajera , který se stará o chlapce.
Obě družstva čekají ještě další turnaje, ale již nyní lze říct, že volejbalisti a volejbalistky nám i letos dělají radost.

38 fotografií

Velikonoční dílny ve 3.B

Velikonočními dílnami přivítali žáci III. B nadcházející jarní svátky. Po úvodním popovídání o velikonočních zvycích a symbolech vyráběli papírové slepičky s kuřátky, zdobili narašené větvičky břízy. Pracovali pečlivě a s úsměvem.

33 fotografií

Recitační soutěž třeťáků

Čtvrteční dopoledne prožili žáci III. ročníku v pěkných prostorách STRECHY. Sešli se zde při recitační soutěži. Porota i diváci vyslechli 17 recitátorů, ocenění si odnesl Jaromír Čecháček za 1. místo, Petra Hlávková za 2. místo a Nikos Sideras za 3. místo.

38 fotografií

Basketbalový turnaj

Dne 6.3. 2015 se na naší škole uskutečnil basketbalový turnaj mezi třídami. Každá třída měla vybrané vždy dva týmy. Hráči hráli sportovně, s nasazením a touhou být nejlepší. Umístily se tyto týmy: 1. místo: 7. A, 1. Tým, 2. místo: 9. A, 3. místo: 8. B, 1. tým

86 fotografií

Velikonoční tvoření

Dne 18.3. probíhalo na budově III „ Velikonoční tvoření“. Žáci 1. a 2. ročníku vytvářeli dekorace, seli osení, malovali, kreslili jarní a velikonoční motivy. Pracemi pak vyzdobili své třídy a chodby.

37 fotografií

Lyžařský výcvik 5.B

Přece jen se i na naši třídu usmálo štěstí a užili jsme si společně čtyři krásné dny na lyžařském kurzu běžeckého lyžování. I když se zdálo, že na začátku týdne nám počasí nebude přát, další dny nám pondělní zklamání vynahradily. Ve čtvrtek 5.3. jsme na druhý pokus zahájili kurz a s dobrou náladou jsme vyrazili vysoko nad Vrbno na lyžařskou louku, tzv. Stadionek. Přestože vrbenské údolí bylo už dávno bez sněhu, nahoře na Stadionku panovaly ideální podmínky, dokonce nám i přibyly nové vrstvičky čerstvého sněhu. Děti se naučily základy běžeckého lyžování a na čerstvém vzduchu se řádně vydováděly. Kurz se jim moc líbil i když jsme ho kvůli nepříznivému počasí museli o jeden den zkrátit. Za děti i za sebe osobně děkuji paní Adámkové za každodenní obětavou pomoc s transportem běžek nahoru na Stadionek, dále děkuji dalším vedoucím kurzu Mgr. Olze Rektoříkové a Ivě Šajerové za pomoc s vedením kurzu a vytvoření pestrého programu her na běžkách.

61 fotografií

Beseda se záchranáři

Dne 11.2.2015 se parlamentáři ZŠ zúčastnili besedy na záchranné službě. Průvodcem celé akce byl záchranář pan Petr Gut a jeho řidič sanitky pan Ondrej Ganovský. Žáci si připravili několik otázek a všechny byly zodpovězeny. Prohlídka byla naučná, všem se moc líbila a jako bonus si mohli žáci prohlédnout celou sanitku. Od nás na oplátku dostali poděkování a něco sladkého k tomu.

15 fotografií

Pohádkový den

V pátek 20.3.2015 se žáci třetích tříd věnovali pohádkám. Nejprve opakovali vše, co o nich již znají. V další části si vzájemně předvedli dramatizace pohádek, které připravovali několik týdnů předem. Pochvala za pěkné vystoupení patří všem účinkujícím. Při práci ve skupinách řešili zábavné úkoly, poznávali pohádky podle ukázek, hledali kouzelné předměty, luštili křížovky a osmisměrky. Na závěr měli všichni možnost prověřit si získané vědomosti při vyplňování pracovního listu. Svými kresbami pohádkových postav se také třeťáci zapojili do soutěže pořádané místní knihovnou.

26 fotografií

Mistrovství ČR mládeže v šachu

Ve dnech 7.-14.3.2015 proběhlo v Koutech nad Desnou MČR mládeže v rapid šachu, na který si vybojovala postup i naše Karolína Remešová. Její výkon byl výrazně ovlivněn onemocněním v úvodu turnaje a tak 17. místo v konkurenci dívek do 14-ti let lze hodnotit jako dobrou. Celý turnaj ukázal nejen její schopnost prosadit se v celorepublikové konkurenci, ale hlavně byl velkou motivací pro její další šachovou činnost.
Ať se jí daří v dalších turnajích!

24 fotografií

Lyžařský výcvik 1.B

V únoru proběhl lyžařský výcvik třídy 1.B. Téměř všichni stáli na běžkách poprvé. Obavy z nové aktivity se ale brzy rozplynuly a po celou dobu výcviku panovala mezi dětmi dobrá nálada. Pohyb na čerstvém vzduchu všem prospěl. Zábavy i lyžování bylo dost a všichni se těší na nové zážitky v příštím roce.

93 fotografií

Čtvrté třídy na lyžích

V týdnu od 23. – 27. února se konal lyžařský výcvik čtvrtých ročníků. Přestože počasí nebylo příliš ideální a za sněhem museli žáci se svými učitelkami šlapat vysoko nad Vrbno, všechny provázela veselá nálada a elán. Spousta žáků stála na běžkách vůbec poprvé a první den proto některé z nich běžky vůbec neposlouchaly. Protože se však nikdo nenechal odradit drobnými neúspěchy a s nadšením plnili nejrůznější úkoly a hry, už ve středu se mohla celá skupina vydat ze cvičné louky na túru do lesa. Další den dokonce zvládli delší trať a poradili si i s velice nerovným terénem. Na závěr výcviku si proto všichni plným právem zasloužili diplom za svou houževnatost, odhodlání a skvělou náladu.

50 fotografií

Lyžařský výcvik sedmých ročníků – běžky

Ve dnech 12.-13. a 17.-19. února proběhl na druhém stupni naší školy lyžařský výcvik žáků sedmých ročníků, kterého se zúčastnily děti, kterým je bližší běžecké lyžování. Ostatní sedmáci, kteří si vybrali sjezdové lyžování, začínali svůj výcvik později.
V prvních dnech se někteří na běžkách teprve učili stát, zkoušeli správnou techniku jízdy, poslední den výcviku už všichni dojeli až na Annaberg a pokochali se krásnými výhledy. Celou dobu nám přálo počasí a všichni jsme si dny strávené na lyžích a čerstvém vzduchu užili.

29 fotografií · 2 videos

Lyžařský kurz třídy 5. A

Tak jsme se konečně dočkali… Sněhové podmínky nebyly sice ani letos rozhodně ideální, přesto jsme si užili moc pěkný lyžařský kurz.
Začali jsme v pátek 13.2. na pěkně namrzlém povrchu velkým a vytrvalým padáním. Naštěstí byly všechny pády neškodné a veselé. Dětem se běhání na lyžích líbilo čím dál víc, postupně přestávaly padat a začaly na běžkách pěkně běhat, přestože sníh měl stále do nádherného prašanu moc daleko. Mnohé děti chtěly, aby kurz pokračoval ještě poté, když jsme jej ve čtvrtek 19.2. ukončili velkým závoděním a rozdáváním diplomů a medailí.
My se ale nyní budeme pilně učit, abychom si na konci školního roku zasloužili samá pěkná vysvědčení.

186 fotografií

Velká cena Vrbna pod Pradědem

V pátek 27.2.2015 se konala Velká cena Vrbna pod Pradědem v šachu. Turnaje se zúčastnilo z celého okresu celkem 73 hráčů ve třech kategoriích. Za naši školu bojovalo 19 žáků. A jak si vedli?
V kategorii benjamínků si Matěj Řeháček ověřil, že patří do lepší poloviny benjamínků na okrese. A pro obě holky to byl první velký turnaj a tak druhé místo mezi dívkami Kačce Remešové sluší. Pochvalu za pěknou hru si zaslouží i Bety Poštulková, která byla nejmladší účastnicí celého turnaje.
U mladších žáků potvrdil svou úroveň Adam Řeháček a velmi příjemným překvapením byl výkon Radka Kromera a Tomáše Štochla. V konkurenci se neztratili ani Tomáš Kudela s Petrem Slavíkem, pro které to byl první velký turnaj. A Jana Matušková? Ta statečně bojovala a mezi dívkami uhájila druhé místo.
V kategorii starších žáků své dominantní postavení mezi dívkami na okrese jednoznačně obhájila Karolína Remešová. Pavel Drtil potvrdil, že šachy stále umí a Filip Škopec šestým místem všechny mile překvapil. Ale i Honza Čížek, Dominik Matocha a Martin Demel, kteří obsadili střed tabulky, zaslouží velkou pochvalu.
Nyní nezbývá než se soustředit na další turnaje. A co nás čeká? Okresní přebor jednotlivců v Krnově, krajský turnaj v Dolním Benešově a Karolínu také Mistrovství České republiky jednotlivců. Tak ať se daří!!!

120 fotografií

Exkurze žáků základní školy v rámci projektu NatTech v Ostravě - Vítkovicích

V rámci „ Podpory přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji “ a spolupráce s Všeobecným a sportovním gymnáziem v Bruntále dne 16. 2. 2015 navštívili žáci 7. ročníku technické muzeum v Ostravě – Vítkovicích - interaktivní výstavu technických vynálezů, která seznamuje s vývojem průmyslu a technického pokroku u nás i ve světě od začátku průmyslové revoluce v 18. století až po dnešek.
Výstavou nás ,,provázel“ Jules Verne, který se narodil v r. 1828 a ve stejném roce vznikly Vítkovické železárny. Během exkurze se žáci mohli seznámit se spoustou technických zajímavostí, počínaje jeřábem na lidský pohon, žentourem na odčerpávání šachetní vody, mechanizmem parního stroje, tkalcovským stavem i bezvřetenovým dopřádacím strojem. Na velké šupleře měli možnost zjistit svoji výšku v centimetrech. Odvážnější si pak mohli vyzkoušet svoji zručnost na malých soustruzích a vrtačkách. K dispozici byl dokonce i parní stroj a parní lokomotiva. Největšími atrakcemi byly nakonec trenažéry automobilů, motorek, traktorů a také ponorka. Celá expozice je přínosná a doplnila znalosti žáků.

46 fotografií

Den zdraví

Děti ze III.B byly 28.1.2015 první tři hodiny v rámci Dne zdraví ve školní cvičné kuchyňce.

12 fotografií

Grand-Prix 2014/2015

V sobotu 21. února 2015 se v M. Albrechticích se konal 4. turnaj krajského přeboru mládeže v rapid šachu. Těchto turnajů se zúčastňují nejlepší hráči z celého kraje od šesti do osmnácti let. Za naši školu si přišli ověřit své šachové umění Karolína Remešová, Jana Matoušková a bratři Adam a Matěj Řeháčkovi. Pro Karolínu s Adamem to nebyl první turnaj a zisk 3 bodů zatím odpovídá postavení v kraji. Pro Matěje s Janou to byla první prověrka ohněm a tak i zisk dvou a jednoho bodu zaslouží ocenění.

91 fotografií

Návštěva žáků 7. tříd na Ostravské univerzitě

Dne 11. 2. 2015 jsme se žáky 7. tříd vyjeli na exkurzi do laboratoří katedry fyziky přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity. Zde se žáci pod vedením doc. RNDr. Libora Koníčka Ph.D. seznámili s pokusy podporovanými počítačem. Vyzkoušeli si pomocí siloměrů, jak velkou sílu mají ve stisku ruky, změřili si, jak velkou sílu je třeba k přetržení vlasu a také jak velká je třecí síla, pokud budeme těleso táhnout po podložce. Také si vyzkoušeli měření pomocí pohybového čidla na nakloněné rovině.
Ve druhé laboratoři pod vedením RNDr. Libuše Švecové Ph.D. žáci prováděli praktická měření, kdy ověřovali své znalosti při hledání těžiště u jednotlivých těles. Dále si vyzkoušeli práci s pevnou kladkou a také si ověřili, jak je to s rovnovážnou polohou na páce. K tomu jim pomáhali pracovní listy, které měli žáci nachystány.
Spolupráce s katedrou fyziky bude nadále pokračovat, a to při návštěvách našich žáků v jejich laboratořích i na případných společných projektech.

91 fotografií

Školní kolo BiO

Dne 27. a 28. ledna proběhla na naší škole školní kola "Biologické olympiády" v kategorii C a D. Zúčastnilo se jich celkem 43 žáků.

7 fotografií

Zápis dětí do 1. tříd

K zápisu do 1. třídy, který proběhl v pátek 23.1. a v sobotu 24.1. 2015, se dostavilo se svými rodiči – zákonnými zástupci - 66 dětí. Žáci 4. B a školního parlamentu čekali na budoucí prvňáčky, aby je doprovodili na pohádkové cestě plné úkolů. Všem, kteří zápis připravili, děkuji a prvňáčkům a jejich rodičům přeji hodně zdaru.

145 fotografií

Novoroční výběh do schodů

Ve čtvrtek 8.1.2015 si uspořádala ŠD závod ve výběhu do schodů. Běželo se z přízemí až do 2 patra budovy. Žáci běželi jednotlivě. Všichni závodnici se moc snažili, kdo nezávodil, fandil svým kamarádům. Věříme, že se tato soutěž stane tradicí ŠD.

24 fotografií

Orientální tanečnice získaly zlato a stříbro!

Orientální tanečnice ISMAHAN z Vrbna pod Pradědem získaly 1. a 2. místo na taneční soutěži Paforta 2014, která se konala 29. listopadu 2014 v Ostravě-Zábřeh.

5 fotografií

Krajský přebor škol v šachu

15. ledna 2015 proběhl ve Frýdku Místku krajský přebor škol v šachu. Naši školu reprezentovali starší žáci, kteří si účast vybojovali v prosinci v okresním kole.

11 fotografií

Beseda pro rodiče

14. ledna připravila ZŠ pro rodiče zajímavý seminář lektorky Mgr. Svatavy Vyhlídalové na téma „Proč mají některé děti potíže s učením“. Doufáme, že byl seminář přínosem a uskuteční se i další.

3 fotografií

Beseda s Otou Bouzkem

V pondělí 12. ledna si na děti 6. a 7. tříd udělal čas pan Ota Bouzek, místní spisovatel, myslivec a v neposlední řadě také skvělý vypravěč. I když naše děti vyrůstají odmalička obklopeni přírodou, nemají moc možností dozvědět se o konkrétních zvířatech a rostlinách, které mohou spatřit v našem kraji. A proto jsme byli rádi, že jsme měli možnosti vyslechnout si zajímavé povídání o zdejší přírodě. Toto vyprávění pan Bouzek prokládal vlastními zážitky a zkušenostmi, které nasbíral během svého života, dokonce nám napodobil i hlasy nějakých zvířat a zvuky při vábení jelenů.

3 fotografií

Vánoční jarmark

Ve čtvrtek 18. prosince se v odpoledních hodinách konal v prostorách školní jídelny již 7. ročník Vánočního jarmarku. Rodiče našich žáků, ale i široká veřejnost se mohli vánočně naladit díky vystoupení pěveckých sborů I. a II. stupně naší školy. Po vystoupení bylo možno dát si na zahřátí čaj či kávu, k tomu ochutnat cukroví, které upekli žáci v rámci pracovních činnosti nebo v dopoledních vánočních dílnách. Dále se ochutnávaly a prodávaly rybí speciality, které připravil žák 7. A Lukáš Bulava. Kdo měl chuť, mohl ochutnat a také si zakoupit výbornou vánočku nebo ovoce máčené v čokoládě. S prázdným žaludkem tedy nikdo neodcházel. Hlavně si ale návštěvníci mohli zakoupit různé výrobky našich žáků s především vánoční tématikou, ať už se jednalo o svícny, keramické ozdoby, perníčky, šperky, přáníčka a mnoho dalšího. Pro menší děti byly nachystány dílny, kde si mohly vyzkoušet například zdobení perníčků nebo výrobu svíčky ze včelího vosku. Doufáme, že každý návštěvník odcházel s vánoční náladou a nějakým tím výrobkem pro radost.

63 fotografií

Vánoční koncert DPS Sedmihlásek

16. prosince připravili zpěváčci DPS Sedmihlásek, Modrásci a jejich starší kamarádi ze Sedmihlásku, pro svoje rodiče, příbuzné a veřejnost v prostorách Střediska chytrých aktivit velmi příjemný a milý vánoční koncert. Děti se svými dirigentkami Danuší Hoškovou a Hanou Obrusníkovou přizvaly ke spolupráci bývalé členky sboru, které se ujaly nejen zpěvu, ale i flétnových a kytarových doprovodů. Klavírního doprovodu se ujala sborová klavíristka paní Eva Procházková.

36 fotografií

ČAS VÁNOČNÍ

V úterý 2. prosince se na naší škole uskutečnilo vánoční odpoledne. Děti si mohly na jednotlivých stanovištích vyrobit nějaké ozdoby nebo si ozdobit perníčky podle vlastní fantazie. Poté na ně čekal pod stromečkem i dárek. Dospělí, kteří přišli s dětmi, si mohli na zahřátí dát čaj či kávu a k tomu vyzkoušet i vánoční cukroví. Všichni, ať už děti nebo dospělí, si toto odpoledne užili a domů odcházeli s předvánoční náladou.

58 fotografií

Vánoční volejbalový turnaj ZŠ Vrbno p.P. šmíšených družstev

Tradice byla dodržena. I letos se konal volejbalový turnaj žáků a žaček naší školy – tentokrát losovaných družstev. Kapitány si zvolilo samo družstvo. Byli to většinou deváťáci a až na jednoho se osvědčili. Hrálo 38 žáků = 22 chlapců a 16 dívek.
Zvítězilo družstvo ve složení: K. Remešová (kpt.), J. Tkačík, D. Mikula, S.Šimáčková, P. Pechal,T. Továrková a A. Trličíková.
Byla vyhlášena i soutěž „o nejvolejbalovější družstvo“. Zvoleno bylo družstvo s kapitánem S. Pravdou a hráči byli: J. Herodek, Na. Svobodová, J. Koza, A. Vosáhlová a M. Demel. Pochvalu za kolektivní hru zaslouží i družstvo K. Remešové a L. Koudelky.

55 fotografií

Vánoční turnaj v nohejbale na ZŠ ve Vrbně p.P. - 2014

Dne 18.12. se uskutečnil školní turnaj v nohejbale čtyřčlenných družstev žáků 6. až 9. tříd. Do turnaje se přihlásilo 20 žáků, kteří vytvořili 5 družstev. Hrálo se systémem „každý s každým“ na dva sety. Zápasy byly velmi vyrovnané. Nejlépe si počínalo družstvo ve složení Nečesaný R., Nečesaný M., Koudelka L., Zelenka D., které celý turnaj vyhrálo. Všichni zaslouží pochvalu za předvedené výkony a slušné sportovní chování. Celkové pořadí a složení jednotlivých družstev naleznete pod turnajovou tabulkou.

46 fotografií

Tradiční Vánoční laťka na ZŠ ve Vrbně – 16.12.2014

V předvánočním čase si naši mladí atleti, vyznavači skoku vysokého, zasoutěžili o to, kdo z nich přeskočí výše položenou laťku. A jak to dopadlo? Výsledky jsou zde. Pořadí na „bedně“ - mladší žačky: 1. Šimáčková Sabina (120 cm), 2. Kropilová Kateřina (115 cm), Kostková Aneta (110 cm) – starší žačky: 1. Kujová Natálie (130 cm), 2. Krupová Michaela (125 cm), 3. Skrutková Anička (115 cm) – mladší žáci: 1. Škop Kamil (140 cm), 2. Bulava Lukáš (135 cm), 3. Drtil Pavel (130 cm) – starší žáci: 1. Mikula Daniel (157 cm), 2. Tkačík Jiří (150 cm), 3. Kmínek Vojtěch (150 cm).

219 fotografií

Adventní koncert pěveckého sboru II. stupně

Dne 13. 12. se uskutečnil adventní koncert v obci Leskovec nad Moravicí, kde vystoupil náš pěvecký sbor z II. stupně. Žáci se zodpovědně zúčastnili a v hojném počtu reprezentovali naši školu mimo město a svými vánočními písněmi zpříjemnili sobotní odpoledne v období adventu mnoha lidem.

12 fotografií

Vánoční rolnička 2014

15. ročník regionálního kola Vánoční rolničky, soutěže v sólovém zpěvu vánočních písní a koled, proběhl jako vždy v pohodové atmosféře. Ve vánočně vyzdobených sálech kulturního zařízení STŘECHA se sešlo 60 sólových zpěváků, kteří byli rozděleni do šesti kategorií. Porota neměla - jako vždy - jednoduché rozhodování, opět se sešli velmi dobří zpěváci. V době zpracovávání výsledků si zpěváci pochutnali na svačince a nechyběly ani buchty, které napekli organizátoři soutěže. Všichni zpěváci byli odměněni diplomem a „sladkým“ balíčkem. Děkujeme pracovníkům STŘECHY za pomoc při organizaci a vytvoření vánoční atmosféry, všem porotcům za jejich odpovědný přístup a čas, pedagogům za přípravu školních kol, a také že s dětmi přišli. Za rok na shledanou.

32 fotografií

Vánoční dílny ve ŠD

V úterý 9. 12. 2014 proběhly ve ŠD Vánoční dílny. Akce se zúčastnila všechna tři oddělení v počtu 74 dětí. Přišly se také podívat maminky. Dětem se vytváření vánočních ozdob, přáníček aj. moc líbilo. Všechny děti byly moc šikovné a doma je určitě pochválí.

42 fotografií

Mikulášská nadílka

V pátek 5. 12. 2014 školní parlament a třída 7.A si pro žáky naši školy přichystali Mikulášskou nadílku. Děti od třetích, až po páté třídy si připravily pro Mikuláše písničky a básničky, za což je Mikuláš s andílky odměnil sladkou odměnou.

43 fotografií

Recitační soutěž

V prosinci se na naší škole konala již tradiční recitační soutěž. Žáci 6. – 9. tříd, kteří se pečlivě připravovali a učili zajímavé básně, byli rozděleni do dvou kategorií podle věku. Své recitační schopnosti poté předvedli před ostatními recitátory a také před porotou, která po všech výkonech vyhlásila vítěze obou kategorií. Školní kolo soutěže proběhlo v naprosté pohodě a v přátelské náladě. A kdo tedy nakonec zvítězil? Na to se můžete podívat ve výsledkové listině.

8 fotografií

Vitamínový den

Ve čtvrtek 11.12. žáci nižšího stupně navštěvovali po třídách cvičnou kuchyňku na pavilonu. Byla zde pro ně připravena akce Vitamínový den pod záštitou projektu Ovoce do škol. Z nachystaného ovoce si vyrobili ovocné špízy, viděli, jak se lisuje čerstvá šťáva a připravuje ovocný koktejl. Děti ochutnaly čerstvě vylisované ovocné a zeleninové šťávy a také mošt a ovocnou šťávu tepelně zpracovanou. Dozvěděly se, které vitamíny jsou v ovoci obsaženy. Děkujeme za velmi dobře připravenou akci pracovníkům firmy MK Fruit, s.r.o.

15 fotografií

S hudbou proti drogám

V pondělí 24. listopadu nezačali žáci 6. – 9. tříd týden jako obyčejně ve školních lavicích, ale zúčastnili se koncertu, který byl nazvaný S hudbou proti drogám. Cílem tohoto koncertu bylo podat žákům informace o škodlivosti drog a o světově známých muzikantech, jejichž život byl zásadním způsobem ovlivněn drogami, např. Kurt Cobain, Jim Morrison, Janis Joplin, Amy Winehouse a další. Tyto informace byly prokládány výbornými hudebními ukázkami zmíněných zpěváků a zpěvaček. Netradiční pojetí tohoto tématu bylo pro žáky určitě nejen zajímavé, ale také přínosné.

7 fotografií

Okresní kolo ve florbalu mladších žáků

Dne 3. 12. 2014 se uskutečnilo okresní kolo ve florbalu mladších žáků, kam naše družstvo postoupilo po vítězství v okrsku z Břidličné. Do finále se probojovalo celkem šest družstev. Tři z Krnova a dále Bruntál a Město Albrechtice. Hrálo se ve dvou skupinách s postupem do semifinále a finále. Naši hoši svou skupinu vyhráli po vítězstvích nad ZŠ Krnov, Janáčkovo nám. 2 : 0 a ZŠ Krnov, Žižkova také 2 : 0. V semifinále se utkali se ZŠ M. Albrechtice, přes které postoupili až po šestém kole samostatných nájezdů (penalty), neboť spolu hráli v řádném hracím čase nerozhodně 1 : 1. Ve finále se střetli s favority celé soutěže ZŠ Krnov, Smetanův okruh. Po obdržení branky naše družstvo mocně útočilo a zatlačilo soupeře na jeho polovinu, ale přes několik šancí se nepodařilo výsledek již zvrátit. Do krajského kola tudíž postupuje soupeř, kterému jsme popřáli hodně úspěchů. Všichni naši hoši, kteří hráli (ale také ti, kteří povzbuzovali) zaslouží velkou pochvalu.
Školu reprezentovali a hráli: Drtil P. (brankář), Pechal P., Tomčík T., Bulava L.,Koza J., Fňukal V., Ondra M., Pospíšil M., Jelínek P., Čížek J.

19 fotografií

Návštěva Mikuláše na budově III

V pátek 5.12. navštívil žáky na budově III. Mikuláš se svou družinou čertů a andělů. Děti z dramatické skupiny si připravily nejen krásné šaty a masky, ale i krátké pásmo mikulášských básniček. Děti ve třídách jim za to na oplátku zazpívaly koledy. Den pak pokračoval pro druháky prací v dílnách, kde si vyráběli vánoční dekorace.

12 fotografií

Podzim u třeťáků

Začátkem října jsme navštívili knihovnu. Dověděli jsme se více o švédské spisovatelce pro děti A.Lindgrenové. Žáci měli možnost poslechnout si ukázky z knih této autorky.
Poslední říjnový den patřil pouštění draků. Jak vysoko nám létali, si můžete prohlédnout na fotografiích.
V listopadu jsme obdivovali zručnost sklářů při výrobě replik historického skla ve Sklárně Tomi.
Jak nám jde zpěv, jsme si vyzkoušeli při školním kole soutěže Vánoční rolnička. Nejlépe se dařilo těmto dětem: 1. místo - Sofia Hadjisotiriou, 2. místo - Zuzka Švanová, 3. místo - Rosťa Michálek
Pochvala patří všem zúčastněným.

16 fotografií

Okresní přebor družstev v šachu

V pátek 5.12.2014 se uskutečnil okresní přebor čtyřčlenných družstev základních a středních škol. Turnaj proběhl v důstojném prostředí Střechy za účasti devatenácti družstev v kategorii mladší žáci, starší žáci a dorost. Za naši školu se ze školního kola nominovalo jedno družstvo mladších a dvě družstva starších žáků. Pro mladší žáky to byl první takový turnaj a tak páté místo z jedenácti je úspěchem. Druhé a třetí místo starších žáků ze šesti není sice to nejlepší, ale všichni věříme, že v krajském kole opět prokážeme svou dominanci v této kategorii na okrese Bruntál.

77 fotografií

Jazyková soutěž Šternberk

Žáci anglického a německého jazyka 8. a 9. ročníku měli možnost ve čtvrtek 27.11.2014 porovnat své jazykové znalosti s ostatními žáky z Olomouckého a Moravskoslezského kraje v rámci jazykové soutěže, která je každoročně pořádána Gymnáziem ve Šternberku. Soutěže se zúčastnilo celkem 211 žáků a i přes velkou snahu všech soutěžících obsadit co nejlepší pozice panovala klidná a přátelská atmosféra. Za německý jazyk naši školu reprezentovali T. Redlichová, M. Franková, Nat. Svobodová, J. Herodek, R. Nečesaný a T. Keprda. Za anglický jazyk – projektová část 8. ročník - K. Remešová, Nel. Svobodová, Z. Sakalová (4. místo), 9. ročník – S. Pravda, P. Čuda a A. M. Suková. Za anglický jazyk individuálně J. Macoszek, M. Nečesaný, L. Joanidisová a v neposlední řadě J. Rusek, který v rámci osmého ročníku obsadil 1. místo. Všem patří velké díky za reprezentaci školy a obrovská pochvala za získané úspěchy.

11 fotografií

Okrsková kola ve florbalu ZŠ okresu Bruntál 2014

Dne 27.11.2014 se naše družstvo mladších žáků (tj. 6. a 7 ročníky) zúčastnilo postupové soutěže ve florbalu v Břidličné. Postupně se utkali s žáky z Karlovic, Břidličné a Rýmařova. Všechna utkání vyhráli a postoupili do okresního kola do Krnova.
Školu reprezentovali a hráli: Drtil P.(brankář),Pechal P., Tomčík T., Bulava L.,Koza J., Fňukal V., Ondra M., Pospíšil M., Faluši A., Čížek J Doležel J.( ., náhr. brankář).
Dne 1.12.2014 se družstvo starších žáků (8. a 9. třídy) zúčastnilo postupové soutěže ve florbalu v Břidličné. Na úspěch mladších spolužáků však nenavázali a zápasy s Břidličnou i s Rýmařovem prohráli a skončili na třetím, nepostupovém místě.
Školu reprezentovali a hráli: Pravda S. (brankář), Herodek J., Müller O., Nečesaný R. a M., Sivulka L., Zelenka D., Lindner A., Wysoglad M., Kubálek P.( náhr. brankář).

27 fotografií

PODZIMNÍ VOLEJBALOVÝ TURNAJ ŠKOLNÍHO PARLAMENTU

Dne 24.10.2014 se uskutečnil volejbalový turnaj . Turnaje se zúčastnily 7. – 9. ročníky. Každá třída si vytvořila sedmičlenný tým. Všechny týmy se snažily, ale vyhrát mohl jen jeden, a to byl tým složený ze žáků 9. třídy. Na stříbrné pozici se umístila 8. B a třetí příčku obsadila 7. A.
Konečné výsledky volejbalového turnaje:1. místo – 9.A, 2. místo – 8.B, 3.místo – 7.A, 4. místo – 8.A, 5. místo – 7.B.

92 fotografií

Turnaj v kopané

V úterý 25. 11. 2014 si školní družina uspořádala turnaj v kopané. Z každého odd. byli vybráni hráči a ti hráli za svoje oddělení. Na 1. místě se umístilo třetí odd., na 2. místě druhé odd.,a na 3. místě se umístilo první odd. ŠD.

25 fotografií

Závod na koloběžce

Ve čtvrtek 20. 11. 2014 proběhl ve ŠD závod na koloběžce – slalom na čas. Účastnila se všechna tři oddělení a nejlepší byli tito žáci: 1 .místo Míša Urbánková, 2. místo Martin Kočka, 3. místo Sabinka Böhmová, 4. místo Kačka Florová, 5. místo Lucka Kaderková.

20 fotografií

CANISTERAPIE VE ŠD

V úterý 21.10.2014 proběhla ve ŠD ukázka canisterapie – působení pejska na dítě. Přijela opět paní Dudková, tentokráte se svou novofundlandskou fenečkou Crajsy. Dětem, rodičům i prarodičům, se tato akce moc líbila. Pokud vše vyjde, měla by pí. Dudková přijet zase na jaře.

89 fotografií

Den zdraví ve 2. ročníku

Dne 24.10. proběhl ve 2.A a 2.B projektový den zaměřený na zdraví. Letos jsme se zabývali zdravou výživou a zdravým životním stylem. Členové dramatické skupiny zahráli ostatním na úvod dvě pohádky - „Čerti nemilí, co se nemyli“ a „ O princezně Cukrovánce“. Žáci pak na projektu pracovali ve skupinách ve svých třídách.Využili také digitální učební materiály na interaktivní učebně. Děti si z projektu odnesly povědomí, co našemu zdraví prospívá a co ne.

45 fotografií

Němčina pro děti – 2.ročník

Děti z 2.ročníku navštěvují kroužek německého jazyka, aby se připravily na výuku druhého cizího jazyka, která je čeká na druhém stupni základní školy. Mluvit cizím jazykem se naučíme především mluvením, tak si všechna německá slova říkáme nahlas a několikrát opakujeme, abychom si je zapamatovali. Pracujeme s obrázky a interaktivní tabulí. Naučili jsme se již barvy, čísla a dny. Postupně budeme tvořit společně projekty, které si vystavíme v naší učebně.

6 fotografií

Výstava BODIES REVEALED v Brně

V pondělí 20. října naše škola zorganizovala výlet do Brna na zajímavou výstavu BODIES REVEALED pro téměř 100 dětí z 2. stupně. Výstava byla rozdělena do 9 částí, každá z nich se zaměřovala na různý systém lidského těla (kostra, svalstvo, dýchací, trávící a nervová soustava, cévní systém a další). Mohli jsme zhlédnout více než 200 exponátů celých těl, jednotlivých částí lidského těla nebo samostatně vystavených orgánů či jejich soustav. Celou výstavou nás po malých skupinkách provázeli studenti medicíny, kteří podávali žákům zajímavé informace o fungování lidského těla s přihlédnutím na jejich věk a vědomostní úroveň. Bohužel po celou dobu výstavy bylo přísně zakázáno fotografovat. Výstavu si všichni užili a pro mnohé byla neopakovatelným zážitkem.

4 fotografií

TVÁŘE VELKÉ VÁLKY

Výuku dějepisu si zájemci z 9. třídy mohli zpestřit návštěvou Vlastivědného muzea v Olomouci, které nabídlo u příležitostí 100. výročí začátku 1. světové války výstavu TVÁŘE VELKÉ VÁLKY. Pro žáky byl nachystán zajímavý program, během kterého plnili různé úkoly. U toho poznávali, co obsahovala vojenská výzbroj a výbava, podívali se, jak to vypadalo ve vojenském lazaretu či v zákopech, mohli si pročíst dobové dokumenty a celkově se dozvěděli spoustu zajímavých informací o 1. světové válce nad rámec výuky.

20 fotografií

prespolak

42 fotografií

Pasování na čtenáře – 2. ročník

Dne 8.10. navštívily třídy 2.A a 2. B městskou knihovnu. Zde nás přivítala hradní družina v čele s králem a bílou paní. Aby děti mohly vstoupit do království, musely prokázat své čtenářské dovednosti. Kdo pozorně poslouchal, uměl odpovědět na otázky z pohádek. Všichni žáci byli pak králem pasováni na čtenáře a ti nejlepší soutěžící si odnesli domů i věcnou cenu.
Děkujeme knihovnicím a p. Rybárovi za zdařilou akci.

141 fotografií

Exkurze v Moravské Třebové /NatTech MSK/

V pátek 3. 10. 2014 navštívili žáci 8. ročníku ZŠ Vrbno společně s žáky Všeobecného a sportovního gymnázia Bruntál Moravskou Třebovou. Tato vzdělávací exkurze se uskutečnila v rámci projektu „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji“. Cílem akce byla prohlídka alchymistické laboratoře na zámku a procházka Boršovským lesem, kde žáci vyplňovali pracovní listy pomocí naučných tabulí. Výlet se nám líbil, počasí tomuto dni přálo.

33 fotografií

Výtvarné projekty na naší škole

V letošním školním roce navštěvují výtvarné projekty žáci z 6., 8. a 9. ročníku každé úterý odpoledne. Vyrábíme z různých materiálů, volíme různé výtvarné techniky, výrobky si žákyně odnášejí domů, mohou je využít jako dárky k Vánocům.

31 fotografií

PŘESPOLNÍ BĚH - 1.+ 2.ROČNÍK

Žáci 1. a 2.ročníku se v pátek 26.9.2014 zúčastnili přespolního běhu. Na start se postavilo celkem 90 dětí. Mezi nejrychlejší závodníky patřili : chlapci 1.r.- 1.Nicolas Dudek, 2.Štefan Bílý, 3. Aleš Kopecký, 4. Josef Bílý, 5. Adam Pavlíček, dívky 1.r.- 1. Apolena Jakešová, 2.Vendula Klíčová, 3.Alžběta Poštulková, 4.Tereza Benešová, 5.Julie Jagermanová, chlapci 2.r.- 1.Jakub Tomášek, 2.Karel Mirga, 3. Pavel Koryčan, 4. Jakub Černatovič, 5. Martin Ther, dívky 2.r.- 1.Kateřina Remešová, 2. Marie Bambušková,3. Eliška Tomášková, 4. Eliška Glembeková, 5. Karolína Malá. Pochvalu si zaslouží i ostatní závodníci, protože se snažili opravdu VŠICHNI.

54 fotografií

Přespolní běh 4. a 5. tříd

V pátek 26.9.2014 si žáci poměřili vytrvalostní běžeckou rychlost. Trasa probíhala lesoparkem, kde byli spokojeni i fandící. Velká pochvala patří všem za nadšení a maximální sportovní nasazení. Výsledky: Dívky IV. ročník - 1. Šarlota Grygarzová, 2. Eliška Čížková, 3. Eliška Tomčíková, Chlapci IV. ročník - 1. Jan Orság, 2. Adam Langer, 3. Tomáš Malý, Dívky V. ročník - 1. Daniela Michálková, 2. Karolína Horská, 3. Barbora Smolková, Chlapci V. ročník - 1. Robert Valenta, 2. Pavel Jelínek, 3. Andreas Dudek

58 fotografií

Přespolní běh 3. tříd

V pátek 19.9.2014 si běžeckou rychlost a vytrvalost změřili žáci 3.tříd. Pochvalu za svůj výkon si zasloužili všichni závodníci. A kdo nakonec obsadil stupně vítězů? Chlapci: 1. Jan Noháček, 2. Roman Marek, 3. Lukáš Klaus, Dívky: 1. Klára Vondrová, 2. Adriana Škopová, 3. Magda Míčková.

18 fotografií

Podzimní sportovní den

V pátek 5.září proběhl na naší škole tradiční sportovní den. Žáci 1. – 3. tříd soutěžili v rámci svých tříd, ostatní prošli trasu se stanovišti, např. hod na cíl, skok z místa, štafeta, aj. Soutěžních disciplín se zúčastnili všichni žáci třídy. Letos si vítězné vavříny odnesli žáci 5.B, na druhém místě skončila 7.B a třetí místo vybojovali žáci 9.B.

301 fotografií

Výtvarná výstava

V době od 15.9. do 22.10. 2014 probíhá ve Střeše výstava výtvarných prací žáků 6.-9. tříd naší školy. Zveme veřejnost ke zhlédnutí naší výstavy.

18 fotografií

Sportovní den 2. ročníku

Třídy 2. A a 2.B se v pátek 5. 9. o sportovním dnu vydaly na vycházku do Železné s cílem navštívit nově vybudovaný skatepark. Žáci si vyzkoušeli běháním, lezením a klouzáním všechny terény. Vyfotili jsme se, děti posvačily a na závěr si samy vymyslely běžecké hry pro chlapce a děvčata. Počasí se nám tentokrát vydařilo.

30 fotografií

První den ve škole

1.září zahájilo ve vrbenské škole 59 prvňáčků svoji školní docházku. Přejeme jim i jejich rodičům hodně pěkných zážitků a mnoho úspěchů.

16 fotografií

sedmihlasek

1 fotografie