Akce ve školním roce 2012-13

Sedmihlásek a Zuzanky na Vrbenských slavnostech

Taneční a pěveckou sezónu ukončily Zuzanky a Sedmihlásek v sobotu 15.6.2013 na Vrbenských slavnostech. Vystoupení obou skupin, kterými byly slavnosti zahájeny, se dětem podařil. Přejeme jim pěkné prázdniny a v příštím školním roce mnoho úspěchů tanečních, pěveckých a také školních.

36 fotografií

Školní výlet 3.A, 3.B a 2.A

V pátek 7. června si vyrazily děti 3. A, 3. B a 2. A na školní výlet. Vypravily se za poznáním našeho krásného okolí.
Nejdříve sestoupily do tajemného podzemí, kde si prohlédly krápníkové jeskyně. Z jeskyní jsme se vypravili za technickou památkou na Rejvíz, kde jsme navštívili zlatorudné mlýny. Po krátké zlaté horečce si odtud děti odvážely malé kousíčky třpytivých hornin v naději, že si vezou domů poklad. U Zlatých Hor jsme vyšplhali na rozhlednu, odkud jsme pozorovali okolní krajinu a užívali si nevšedních pohledů.
Výlet se dětem moc líbil, ani si nevšimly, že ušly pěkný kus cesty.

27 fotografií

Sportovní den 2.A

Jelikož se sportovní den školy pro nepřízeň počasí nekonal, uspořádala si 2.A sportovní dopoledne v pátek poslední tři hodiny.
Soutěžili jsme v několika disciplínách, ale nejvíc se asi dětem líbila lístečková a přehazovaná.

10 fotografií

Žáci ZŠ ve Vrbně vyhráli okresní florbalovou ligu 2012/2013

7. 6. 2013 byl v Karlovicích odehrán poslední z turnajů okresní florbalové ligy. Po předchozích pěti turnajových vítězstvích se naši hráči umístili na třetím místě, když těsně a smolně prohráli s domácími Karlovicemi a čtyři vteřiny před koncem s Břidličnou. Celkově pak s velkým náskokem získali prvenství a do svého držení putovní pohár, který nechal pořadatel (p.J. Czash) vyrobit na návrh p. Mately u vrbenských sklářů a uměleckého kováře z Karlovic.
Celý letošní ročník se nesl v duchu fair play, přátelství hochů z jednotlivých škol a velmi dobrou organizací všech pořadatelů. Velké poděkování patří p. J. Czashovi , který to měl vše „pod palcem“.
Našemu družstvu (ve složení: Bartoněk L., Hrubý J., Darmovzal Den., Darmovzal Dom., Jarmar V., Toman P., Vašina D., Franc. L., Stolarik P., Jelínek M., Vojtek P., Pospíšil M.) za výborný výkon a vzornou reprezentaci školy děkujeme.

64 fotografií

Výlet ŠD do Dinoparku

V sobotu 8.6.2013 si uspořádala ŠD celodenní výlet do Dinoparku Vyškov. Jako tradičně jsme cestovali vlakem. Pro děti je už jen to vždy velký zážitek. Počasí nám opravdu přálo, takže jsme se svezli i Dinoexpresem. Dinosauři vypadali opravdu jako živí a v ZOO parku bylo velké množství různých zvířátek. Výlet se povedl a všichni jsme se vrátili sice unaveni, ale spokojeni.

92 fotografií

Soustředění Zuzanek ve Vápenné

Ve dnech 24.-26.6. country kroužek Zuzanky přijal pozvání spřáteleného kroužku a uspořádali jsme setkání, na kterém jsme si společně zatancovali. Bylo to moc pěkné. Poděkování patří dětem i vedoucí Vápeňáčků, kteří byli velice srdeční a vstřícní, perfektně se o nás starali, a dokonce napekli i buchty.

80 fotografií

Úspěchy vrbenských atletických čtyřbojařů ZŠ

Dne 22. 5. 2013 se uskutečnilo v Krnově na atletickém stadionu okresní kolo ve čtyřboji starších chlapců a děvčat v atletice základních škol. Naše škola vyslala do tohoto klání po jednom družstvu v každé kategorii. Každý ze soutěžících plnil čtyři disciplíny. Běh na 60 m, běh na 800 m(D)/1000 m (H), skok do výšky nebo do dálky, vrh koulí nebo hod míčkem. Výkony se převáděli na body, které se sečetly a stanovily celkové pořadí. Pro družstvo se započítávaly body čtyř nejlepších závodníků za školu. Za chladného a podmračeného počasí vybojovalo družstvo starších žáků 2. místo a starších žaček skvělé 1. místo ve svých kategoriích. Navíc získali naši žáci a žákyně 19 umístění „na bedně“.

164 fotografií

Celá třída čte

Tak se nám to podařilo! Když jsme byli v říjnu slavnostně pasováni na čtenáře, putovní maskot knihovny Krteček, který na pasování dohlížel, se nám moc líbil. Kéž by mohl být i v naší třídě! Není to jen tak, získat ho. Podmínkou je zapojit se do soutěže Celá třída čte každoročně vyhlašované městskou knihovnou. Tedy přihlásit se do knihovny, často ji navštěvovat, hodně číst a poctivě vést o přečtených knížkách čtenářský deník. Jsme moc rádi, že jsme soutěž vyhráli. Na slavnostním vyhodnocení soutěže byli zároveň odměněni zástupci každé třídy I. stupně za nejvyšší počet vypůjčených knih.

21 fotografií

Úspěchy vrbenských atletů ZŠ

Dne 15. 5. 2013 se uskutečnilo v Krnově na atletickém stadionu okresní kolo „ Poháru rozhlasu „ v atletice základních škol. Naše škola vyslala do tohoto klání po jednom družstvu v každé kategorii. Za krásného, slunného počasí vybojovala družstva starších žáků a starších žaček shodně skvělá druhá místa ve svých kategoriích. Družstvo mladších žáků se umístilo na třetím a mladší děvčata těsně na čtvrtém místě. Navíc získali naši žáci a žákyně 14 medailí.

135 fotografií

Barevný den

V pátek 10. 5. 2013 se konal BAREVNÝ DEN. Žáci se ve třídách domluvili na barvě. Tahle akce měla obrovskou účast.

9 fotografií

Školní akademie

19. ročník Školní akademie, který se konal 23.5.2013 v klubu Mír, se nesl v duchu tance a cvičení, zpěvu se zajímavou choreografií a flétnovém vystoupení. Třídy i host programu – skupina orientálních tanců - si svá vystoupení připravili opravdu zodpovědně a obecenstvo to ocenilo velkým potleskem. Ve 13 vystoupeních se předvedlo 264 žáků. Dětem i jejich učitelům děkujeme.

68 fotografií

ZEYFERUS

Za zamračeného pondělí 20. 5. v 9:00 jsme se šli podívat na fotbalové hřiště na dravé ptáky a sovy. Bylo tam asi 20 opeřenců, kteří stáli na malých stojáncích. Nás tam bylo mnoho, celá základní škola, gymnázium, zvláštní škola i mateřské školky. Všichni jsme seděli na tribuně a pozorovali jsme vystoupení.
Ze začátku nám všechny ptáky představili a popsali, jak jsou velcí, kolik váží, čím se živí a kolika let se dožívají. Poté nám ukázali, jak létají a jak rychle umí lovit. Konal se tam také menší kvíz o ceny, kde jsme zúročili informace z jejich výkladu. Výherními cenami bylo kupříkladu pexeso s obrázky dravců, rodinná vstupenka do parku dravců, kalendář a velká pera z jednotlivých ptáků.
Vystoupení se nám všem moc líbilo, rádi bychom je v budoucnu viděli znovu.

159 fotografií

McDonald Cup 2013

Dne 15.5.2013 se chlapci naši základní školy zúčastnili okresního kola McDonald Cupu kategorie A (1. – 3. třída) v Krnově. Turnaje se zúčastnilo 6 základních škol – 2 z Krnova, Jindřichov, Osoblaha, Vrbno p.P. a Rýmařov. Po zápasech ve skupinách a semifinále celý turnaj dospěl k očekávanému finále, ve kterém se naši kluci utkali s Rýmařovem. Náš soupeř byl lepším týmem a po zásluze celý turnaj vyhrál. Celkově jsme tedy skončili na krásném 2. místě. Roman Marek z 1.B byl vyhlášen nejlepším střelcem celého turnaje se 7-i brankami. Všem klukům děkujeme za vzornou reprezentaci naši školy.

1 fotografie

Beseda s automobilovým závodníkem

V úterý 14.5. se děti ze ŠD vypravily na návštěvu za automobilovým závodníkem Petrem Gutem. Všechny byly moc zvědavé, co je čeká. Nejprve nám pan Petr ukázal, v jakém oblečení takový závodník jezdí a také dětem vysvětlil, jak musí být oděv bezpečný, potom přišla na řadu prohlídka závodního auta, to se dětem moc líbilo. Nakonec nám byly ukázány čtyřkolky a to také při jízdě. Moc děkujeme panu Gutovi za čas, který nám věnoval a zajímavé povídání. Pro děti to byl opravdu nevšední zážitek.

24 fotografií

XVI. Jarní koncert

Ve čtvrtek 25. 4. proběhl již XVI. ročník Jarního koncertu spojený s festivalem dětských pěveckých sborů. Tradičně jsme koncertovali v klubu Mír, kde jsme se stejně jako každý rok setkali s pochopením a vstřícností majitelů.
Letošní ročník jsme zahájili netradičně vystoupením instrumentálního Souboru alternativní hudby Krnov. Jejich koncertík byl příjemným zpestřením. Naším hostem byl také sbor Písnička z 1. ZŠ Bruntál, Jesenická, a představily se všechny domácí sbory: Sedmihlásek a samostatně i skupina šesťáků, Modrásci a nejmenší Malásek. V repertoáru sborů se objevily písně lidové, umělé, dětské i písně z pohádek a filmů.
O tom, že se koncert podařil, svědčí množství diváků, kterých se letos sešlo více než loni, a naše svěřence i hosty odměnili dlouhým potleskem. Všechna vystoupení uvedla paní Jana Sztuková a o kvalitu zvuku se postarali Roman Čermák a Luboš Čudovský z Řebřiňáku. Děkujeme všem účinkujícím, těm, kteří se na akci podíleli organizačně.a hlavně publiku, které přišlo a povzbudilo všechny vystupující.

60 fotografií

Malování hrnečků ke Dni maminek

Ve čtvrtek 2. 5. 2013 ŠD uspořádala akci malování hrnečků ke Dni maminek. Děti si vybraly porcelánový hrneček, který s pomocí p. Filipové vymalovaly. Akce se dětem líbila, z vymalovaných hrnečků měly radost.

30 fotografií

Besídka třídy 2.A

V pátek 3.května uspořádali žáci 2.A trochu v předstihu besídku pro své maminky u příležitosti Svátku matek. Ten se koná vždy druhou květnovou neděli. Samozřejmě, že se besídky zúčastnili i tatínci, babičky, dědové, sestry, bratři i další, byla nás zkrátka plná třída.
Děti si připravily menší kulturní vystoupení, ve kterém ukázaly, co se v průběhu roku naučily. Potom při společném tvoření jako upomínku na tento den rodiče i děti vyráběli papírové muchomůrky a výrobky z plsti.
Věřím, že spolu všichni strávili pěkné chvilky a že se besídka maminkám líbila.

29 fotografií

Turnaj ve vybíjené

V pondělí 29. 4. 2013 si školní družina uspořádala turnaj ve volné vybíjené. Na prvním místě se umístil Adam Gamovský, na druhém místě se umístila Klárka Vondrová a na třetím místě se umístila Kačenka Florová.

24 fotografií

Úspěch volejbalistů ZŠ Vrbno p. P. v krajské soutěži

Kluci ze ZŠ ve Vrbně, jako vítězové okresního kola, se zúčastnili 29. 4. 2013 v Orlové krajského kola ve volejbale. Mezi šesti družstvy kraje odehráli důstojná a bojovná utkání a obsadili po třech prohrách a dvou výhrách skvělé 4. místo. Vezmeme-li v úvahu, že hráli proti loňským mistrům republiky (Nový Jičín), družstvu DHL Ostrava (hrající ligovou soutěž ve své kategorii),družstvu volej. oddílu Frýdlant (třídy ZŠ, zaměřené na volejbal) a dalšími družstvy s členy volejbalových oddílů (Opava, Ostrava), musíme toto umístění náležitě docenit.
Složení družstva: Hrubý j., Jarmar V., Bartoněk L., Darmovzal Dom., Fabián M., Simon V., Franc L., Popek T..

27 fotografií

Čarodějná noc ve ŠD

Z pátku 3. 5. na sobotu 4. 5. 2013 se ve ŠD konala „čarodějná noc“. Děti už několik dní před akcí nemluvily o ničem jiném, než v jaké masce půjdou, co si donesou k večeři a vedle koho budou spát. Účast byla opravdu hojná, přišlo 37 maskovaných čarodějek, čarodějů a duchů.
S úvodem čarodějné noci nám pomohla děvčata z parlamentu a pak propukla soutěž ve skupinkách. Děti plnily úkoly (hod na koš, skákání panáka na čas, luštění pohádkového kvízu a skládání kostek). Tři vítězná družstva byla odměněna.
Po soutěži děti sledovaly film o H. Potterovi, Saxanu a nakonec proběhla velkolepá diskotéka. Noc proběhla v klidu, pro některé to byla premiéra bez maminky, ale zvládli jsme to všichni.
Ráno se děti rozešly z družiny domů, plny zážitků z prožité „čarodějné noci“.

57 fotografií

Modrásci v Orlové

Každým rokem se naše školní pěvecké sbory účastní krajské pěvecké soutěže v Orlové. Ani letos tomu nebylo jinak. V tomto roce naši školu reprezentovali nejmenší "Modrásci". I přesto, že byli opravdu nejmladšími zpěváky, jako již po několikáté, obhájili krásné "stříbrné pásmo". Po celou dobu se naše děti chovaly reprezentativně nejen na pódiu při vystoupení, ale také během celého zájezdu. Radostné bylo nejen umístění, ale samozřejmě rovněž sladká odměna.

40 fotografií

Okresní florbalová liga - 5. kolo.

Dne 16. 4. 2013 se uskutečnilo na ZŠ v Andělské Hoře 5. kolo florbalové ligy okresu Bruntál za účasti všech osmi družstev. Vrbenské družstvo vstupovalo do turnaje v roli favorita (vítěz všech předchozích kol a lídr soutěže) a svou roli suverénně potvrdilo. Ve skupině postupně porazilo ZŠ M. Albrechtice, ZŠ Karlovice i ambiciózní ZŠ Bruntál. V semifinále se vrbeňáci utkali s chlapci ze ZŠ Rýmařov, přes které postoupili do finále. Před finálovým zápasem s družstvem Bruntálu panovaly u trenéra obavy, protože před turnajem onemocněl L. Bartoněk a v průběhu turnaje další výborný hráč Denis Darmovzal. Tíhu utkání na sebe vzali ti nejzkušenější, j. Hrubý, V. Jarmar, Dominik Darmovzal a na chvíli i P. Stolarik. Po inkasované brance v úvodu utkání vyvinuli vrbeňáci silný tlak a utkání otočili. V brance skvěle zachytal P. Vojtek. V závěru, v duchu exhibice, přidali ještě pár nádherných gólů a přesvědčivě zvítězili 5 : 1. Složení družstva: P. Vojtek, J. Hrubý, V. Jarmar, Dominik a Denis Darmovzalovi, D. Vašina, P. Stolarik, L. Franc, M. Nečesaný.

22 fotografií

Starší žáci ZŠ Vrbno opět okresními přeborníky ve volejbalu

Dne 5. 4. 2013 se konal v Krnově okresní přebor ve volejbalu starších žáků. Vrbeňáci jeli obhajovat titul z loňského roku. Šest družstev hrálo ve dvou skupinách po třech. Vítězové skupin postupovali přímo do semifinále a družstva ze 2. a 3. míst šli křížným způsobem do bojů o semifinále. Vrbeňáci ve skupině postupně porazili 2 : 0 na sety jak ZŠ Osoblahu, tak favorizované družstvo ZŠ Krnov, Janáčkova ul. V semifinále stejným výsledkem a s převahou porazili domácí družstvo ZŠ Krnov, Žižkova ul. a ve finále se znovu střetli s „Janáčkovci“. Ti kladli o něco větší odpor, než ve skupině. Naši chlapci však hráli pozorně, organizovaně a soupeře opět porazili 2 : 0 na sety. Vyhráli celý turnaj bez ztráty jediného setu a zaslouženě, jako přeborníci okresu, postoupili do krajského kola. Všem chlapcům je potřeba poděkovat za velmi dobré vystupování a úspěšnou reprezentaci školy i vrbenského volejbalu.

68 fotografií

Vrbenští volejbaloví hoši ze ZŠ potrápili Poláky

Dne 11.4.2013 se uskutečnil ve Zlatých Horách XV. ročník volejbalového turnaje chlapců o „Zlaté trenky“. Z 6. družstev nedorazili obhájci z polské Nisy, které nahradilo „B“ družstvo Glucholaz. Dále se zúčastnila družstva ZŠ Zlaté Hory, Osoblahy, Krnova a Vrbna. Naši hoši, kteří měli tento turnaj jako přípravu před krajským kolem AŠSK, postupně hráli s Osoblahou 2 : 0, Glucholazi 1 : 1, obsadili 1. místo ve skupině a postoupili přímo do semifinále. V semifinále porazili opět družstvo Osoblahy 2 : 0 a ve finále podlehli Glucholazům 1 : 2 na sety. Hoši podali bojovný a organizovaný výkon, za který si zaslouží pochvalu.

20 fotografií

Běžecký lyžařský kurz 1. ročníků

Poslední sněhové nadílky si začátkem dubna užili žáci prvních ročníků. Během celého týdne se i ti úplní začátečníci naučili perfektně ovládat své lyže. Ono to „obouvání“a „vyzouvání“ lyží, padání a vstávání dá zabrat! Každý den se ale všichni prvňáčci zlepšovali a těšili se na den příští. Byli moc šikovní, rádi závodili a hráli hry. I jízdu ve stopě na běžecké trati zvládli na jedničku!

49 fotografií

X. ročník florbalového turnaje „O Velikonoční vajíčko“ – 2013

Dne 27.3.2013 se uskutečnil na ZŠ ve Vrbně p.P. tradiční Velikonoční turnaj ve florbalu, tentokrát mladších žáků. Tohoto turnaje se zúčastnila družstva ze ZŠ Karlovice, ZŠ Andělské Hory, ZŠ Vrbno A(7.roč.) a ZŠ Vrbno B (5. a 6.roč). Hrálo se systémem „každý s každým“ 2 x 7 minut. Vrbenská družstva přehrála své soupeře a podělila se o první dvě místa. Překvapením bylo pro vrbenské sedmáky, že celkem výrazně prohráli s mladšími spolužáky. A tak celkovým vítězem se stalo družstvo Vrbna B složené ze šesťáků a páťáků. Blahopřeji.

55 fotografií

9. ročník regionální recitační soutěže Děti a poezie

V úterý 26. března 2013 se ve Střeše utkali již podeváté recitátoři ze čtyř škol našeho regionu, ze škol, které se této akce účastní pravidelně a rády.
Po rozlosování, porozhlédnutí se po Střeše a přivítání se jako první premiérově předvedli prváčci. Byla na nich patrna tréma a úleva po dorecitování. Někteří druháci a třeťáci nastoupili na jeviště bez větších obav, mnozí z nich s tímto prostředím již měli zkušenosti.
Následovala přestávka, při které porota hodnotila jednotlivé výkony, děti posvačily, prohlédly si výstavu.
Recitace čtvrťáků a páťáků byla časově mírně delší, děti prezentovaly náročnější texty.
Letos opět měla porota nelehkou úlohu při rozhodování. Pětice členů poroty ocenila a nominovala do krajského kola do Ostravy v 0. kategorii (1. ročník) Jana Tepaně (z Břidličné), Dominika Smékala (z Břidličné), Kateřinu Kočí (z Karlovic) a Nikol Kertészovou (z Vrbna pod Pradědem), v 1. kategorii (2. a 3. ročník) Adama Kappela (z Břidličné), Vendulu Matušovou (z Karlovic), Ondřeje Hrnčíře (z Břidličné) a Emmu Němcovou (z Karlovic), ve 2. kategorii (4. a 5. ročník) Jakuba Matulu (z Rýmařova), Barboru Laštůvkovou (z Rýmařova), Karolínu Mičíkovou (z Vrbna pod Pradědem) a Annu Provazovou (z Karlovic).
Výherci obdrželi diplom, věcné odměny, všichni sladké občerstvení, za odměnu čokoládku a malou pozornost. Nejdůležitější ovšem bylo to, že jsme prožili příjemné dopoledne spojené s navazováním nových kontaktů a získáváním nových cenných zkušeností.
Všem oceněným gratuluji a přeji hodně štěstí v krajském kole.

4 fotografií

Velikonoční laťka Na ZŠ Vrbno p.P. – 2013

Dne 26. 3. 2013 proběhlo v tělocvičně ZŠ ve Vrbně tradiční zápolení mladších i starších žáků a žaček naší školy ve skoku vysokém. Soutěže se zúčastnilo celkem 64 žáků a žaček školy. Vítězi a přeborníky školy se stali Tkačík J. (7.A), Jarmar V.( 9.A), Kujová N. (7.A), Müllerová V. (8.B).

153 fotografií

Mladí volejbalisté ZŠ Vrbno v kraji na zkušenou

Dne 21. 3. 2013 proběhl ve Frýdku – Místku krajský přebor mladších žáků ZŠ v MINIvolejbalu za účasti dvou našich družstev, která postoupila z okresního kola. V konkurenci šesti družstev z kraje se našim již tolik nedařilo a obsadili 5. a 6. místo. Přesto si zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci školy i města Vrbna.

32 fotografií

Mladí vrbenští florbalisté stále neporaženi

Ani po 4. kole okresní florbalové ligy žáků ZŠ, které se hrálo 19.3.2013 v Bruntále, nenašlo florbalové družstvo ZŠ Vrbno přemožitele. Navázali tak na tři předchozí vítězné turnaje na podzim loňského roku a jsou zaslouženě v čele okresní ligy. Před posledními dvěma turnaji mají velkou naději na celkové vítězství.

15 fotografií

Volejbalový turnaj dívek

25.3.2013 se konal tradiční „Velikonoční volejbalový turnaj dívek“. Zúčastnilo se 36 děvčat se svými vedoucími. Tento turnaj bývá přípravou na okresní kolo ve volejbalu. Letos se našim dívkám nepodařilo obhájit prvenství. Zalekly se bruntálských z 1. ZŠ. Bojovnost nechybí a doufejme, že příště bude líp. Výsledky a účastníci – viz tabulka.

76 fotografií

Velikonoční turnaj „Hody na koš“

V pondělí 25.3.2013 si sportovní kroužek ŠD uspořádal Velikonoční turnaj v hodech na koš. Zúčastnilo se 15 dětí. Celý turnaj byl velmi napínavý, ale nakonec měli nejlepší výsledky: 1. místo Vladimír Hlávka, 2. místo- Adam Gamovský, 3. místo- Dominik Maňas. Nejlepší získali diplomy a drobné ceny.

30 fotografií

Ulice plná kouzel

je název představení, které shlédli žáci 1. a 2. ročníků v bruntálském divadle. Ocitli se ve světě fantazie a humoru – černé divadlo se střídalo s divadlem kresleným, tanec s baletem a pantomimou. Společně s hlavním hrdinou prožili jeden obyčejný den a jeden možná trochu obyčejný život. O tom, že se jim představení černého divadla Metro líbilo, svědčil bouřivý potlesk.

17 fotografií

Výtvarné dílny

27.3.2013 v rámci velikonočních dílen žáci vyráběli obrázky pomocí ubrousků a v několika hodinách výtvarných projektů zvířata z papírové hmoty technikou kašírování.

45 fotografií

Matematická soutěž KLOKAN

V březnu proběhla v šestých a sedmých třídách školní kolo matematické soutěže KLOKAN, které se zúčastnilo 21 děvčat a chlapců.

26 fotografií

Besedy 2. ročníků

Ve středu 3. 4. proběhly besedy v knihovně pro 2. ročník. Tématem byly: ČARODĚJNICE. Děti si poslechly nové pohádkové příběhy, poznaly nové autory, porovnávaly styly různých dětských ilustrátorů.

14 fotografií

Turnaj dvojic

30.března 2013 proběhl v zařízení města Vrbno pod Pradědem STŘECHA již sedmý ročník turnaje dvojic. Letošního ročníku se zúčastnilo 22 dvojic složených s jednoho hráče do patnácti let a jednoho hráče do sta let z celého okresu.
Potěšitelná byla skutečnost, že šestnáct dvojic tvořily rodinné týmy složené ze synů, dcer a nebo vnuků na jedné straně a otcem, dědou a nebo maminkou na straně druhé.
A protože celý turnaj proběhl v pohodové atmosféře , tak vlastně vyhráli všichni.

30 fotografií

Okresní přebor žáků v šachu

Šachový oddíl Lokomotiva Krnov spolu ze ZŠ Janáčkovo nám. 17, Krnov pořádal v sobotu 23. března 2013 otevřený okresní šachový turnaj mládeže. Naši žáci se v kategoriich mladších a starších žáků neztratili a obsadili přední místa.

47 fotografií

OKRESNÍ PŘEBORNÍCI

Družstvo naší školy ve složení: Lukáš Bulava, Marek Ondra, Vojta Fňukal, Martin Demel, Tomáš Tomčík, Adam Faluši, Přemek Pechal, Kamil Škop, Pavel Drtil, Martin Vybíral, Kuba Koza a Marek Pospíšil se v únoru zúčastnilo v Krnově Okresního kola ve VYBÍJENÉ.
Na postupový turnaj se sjela družstva z Krnova (2 družstva), Bruntálu (2družstva), Rýmařova, Břidličné, Albrechtic a Loučky.
Naši chlapci si vedli výborně.
Po urputných bojích bez jediné porážky postupovali od zápasu k zápasu, až si ve finále vybojovali titul“ OKRESNÍ PŘEBORNÍK“.
20.března naše družstvo reprezentovalo okres Bruntál na Krajském přeboru ve Frýdku Místku, kam se sjelo 8 družstev z Moravskoslezského kraje. Chlapci obsadili pěkné 8.místo.

52 fotografií

Lyžařský běžecký výcvik – 5. ročník 14.2. – 20.2.2013

I v tomto škol. roce se uskutečnil v měsíci únoru lyžařský běžecký výcvik žáků 5. ročníku.
Sněhové podmínky byly výborné, teplota vzduchu od - 5 do -3 stupňů celsia a bezvětří.
Noční sněhové přívaly (prašánek) byly ráno, ještě před naším příchodem na sníh, upraveny rolbou a my nastupovali v 8,45 hod do lyžařské stopy jako první. Ideální podmínky pro lyž. výcvik!!
Letošní družstvo, složené ze samých chlapců a jedné dívky, bylo lyžařsky zdatné a kázeňsky bezproblémové.
Všichni jsme si 5 dní strávených na sněhu užívali ve velmi kamarádské atmosféře.

48 fotografií

Recitační soutěž v 1. ročníku

Krotitel, Křeček a sysel, Brouk a včelička, Bleší cirkus - to jsou názvy některých básní, které přednášeli prváci ve školním kole recitační soutěže. Konkurence mezi patnácti žáky byla velká a vybrat čtyři postupující do regionálního kola byl pro porotu obtížný úkol.
Recitace se nejvíce povedla Amélii Hájkové, Nikole Kertészové, Jaromíru Čecháčkovi a Janu Noháčkovi. Těmto postupujícím budeme v úterý 26. března 2013 držet palce.

3 fotografií

Postup mladších volejbalistů ZŠ Vrbno do krajského kola.

Dne 14.3.2013 se uskutečnil okresní turnaj mladších žáků a žaček v MINIvolejbale (tři proti třem). Zúčastnily se jej družstva ZŠ Vrbno, ZŠ Zátor, ZŠ Krnov-Janáčkova, Gymn.Krnov. Den předem se pro nemoc odhlásila družstva ZŠ Osoblaha. Do krajského kola postupují první dvě družstva z každé kategorie. U chlapců to jsou z 1. místa ZŠ Vrbno „B“(Vojtek P., Nečesaný R. a M.,Herodek J.), z 2. místa ZŠ Vrbno „A“ (Pravda S., Beránek M., Koudelka L., Sivulka L.). V kategorii děvčat pak ZŠ Zátor a Gymnázium Krnov. Jistě jim všem budeme „držet palce“ 21.3.2013, kdy budou reprezentovat nejen své školy, ale také města a okres Bruntál ve Frýdku-Místku.

58 fotografií

Turnaj okresu Bruntál ve stolním tenisu.

Dne 27. 2. 2013 uspořádala ZŠ Vrbno p. P ve spolupráci s oddílem stolního tenisu Sokol Vrbno okresní přebor pro starší žáky a žákyně základních škol. Soutěže se zúčastnily školy z Vrbna, Krnova, Holčovic a Břidličné. Mezi dívkami zvítězilo družstvo ZŠ Vrbno p. P. ve složení: Kopfová T., Štochlová P. a Fajmanová K.
V kategorii chlapců zvítězilo také družstvo ZŠ Vrbno p. P. ve složení: Hrubý J., Darmovzal Dom., Lichnovský R.
Obě vrbenská družstva budou reprezentovat naši školu, město a také okres Bruntál v krajském kole v Opavě dne 9. 4. 2013.

73 fotografií

Lyžařský výcvik v 7.ročníku

Ve dnech 15. – 22. února 2013 se uskutečnil, tak jako každý rok, školní lyžařský výcvik 7. ročníku. Čekání na sníh se vyplatilo. Běžecké i sjezdové sněhové podmínky a teplota byly ideální.
Běžci pod vedením uč. Merkové využívali běžecké tratě nad Vrbnem a sjezdaři s p. uč. Strouhalovou a Šajerem sjezdovku Kareta. Nikdo se nezranil, nikdo nebyl „otráven“, sjíždět kopce se naučili i ti, kteří před výcvikem nestáli nikdy na lyžích a všichni sjezdaři absolvovali závěrečný dvoukolový slalom. V něm zvítězil velmi šikovný Lukáš Sivulka před Standou Pravdou a Pepou Maralem. Z děvčat byla nejšikovnější Anna Marie Suková.

33 fotografií

Velikonoční čas v 1.B

Konečně jsme se dočkali. Sníh pomalu roztál a jaro se probouzí společně s Velikonocemi a voní všude kolem nás a tento jarní svátek jsme přivítali i my v 1.B. Paní učitelka seznámila děti s tímto jarním svátkem, s jeho tradicemi, symboly a lidovými zvyklostmi. Kdy se Velikonoce slaví, kdy vznikly, co se v té době událo a jak se slaví dnes, jaké máme symboly a tradice my v České republice, že mezi naše symboly patří velikonoční beránek, vajíčka, zajíčci, kuřátka, ovečky a jarní kytičky. A mezi naše tradice patří hodování, malování kraslic, pečení beránka a mazance. Pak děti sdělovaly své dojmy, jak se Velikonoce slaví u nich doma. Druhou hodinu jsme si vytvořili krásné velikonoční zajíčky, se kterými jsme si následně vyzdobili nástěnku před třídou. Jarní atmosféru jsme si udělali i ve třídě, kterou jsme si vyzdobili kytičkami, a paní učitelka naaranžovala krásnou nástěnku. Samozřejmě jsme tento jarní svátek pozvali i k nám do tělocvičny, kde jsme hráli hry, kdy děti přenášely vajíčko na lžíci, házely ,,vajíčkem“ do velikonočního hnízdečka a hrály hru na zamrzlé vajíčko. Poslední hodinu našeho velikonočního času jsme příjemně zakončili velikonočními pohádkami a zapeklitým hlavolamem, kdy děti skládaly dohromady poškozenou papírovou kraslici.

11 fotografií

Recitační soutěž žáků v kategorii 2. a 3. ročník

Letošní školní kolo recitační soutěže ve 2. a 3. ročníku proběhlo 14. března 2013. Všichni si připravili pěkné básničky. Na ty nejlepší recitátory čekaly sladké i jiné odměny.
Do soutěže ve Střeše postoupili tito žáci:
1. místo: Klára Olejníková, 3. A
2. místo: Klára Sovadinová, 2. A
3. místo: Jana Matušková, 3.B, Jakub Žíha, 2.B
Ještě jednou blahopřejeme. Také přejeme hodně štěstí v okresním kole, které proběhne před Velikonocemi v naší Střeše.

25 fotografií

Kroužek KYTARA-Děti Dětem

Dne 21.2.2013 od 9.00-12.00hod. se uskutečnilo vystoupení na II.Zš pro 1. a 2.třídy.Vystoupilo 18 členů kytarového kroužku pod vedením Vlasty Výskalové.

3 fotografií

Dílny ve 4. ročníku

Koncem února proběhly dílny a lyžařský výcvik ve 4. ročníku.
Lyžaři se naučili zacházet s lyžařskou výzbrojí, na běžkách se učili obracet se, vystupovat, chodit, brzdit pluhem, jezdit z mírného svahu a jezdit ve stopě.
Hudební dílna se konala na budově III. Žáci se zabývali hudební naukou, hudebními nástroji. Zpívali jednoduchým kánonem a hráli na flétny. Probírali české i světové hudební skladatele.
Dramatická skupina se věnovala přípravě svého „ Muzikálu“. Několik literárních předloh posloužilo skupině k vystavění školního dramatu. Děti se věnovaly improvizacím, dramatickým cvičením a etudám. Hrály hry, shlédly filmový muzikál.
Dílny a lyžařský výcvik hodnotíme úspěšně.

61 fotografií

Lyžařský kurz

V rámci Pohybové výchovy – povinně volitelného předmětu – absolvovali na konci února žáci 2. ročníku běžecký lyžařský kurz. Přes všechny počáteční obtíže si celý týden skvěle užili. Ačkoli byl pohyb na lyžích opravdu náročný, stejně jako osvojování běžecké techniky, ochotně a rádi si žáci zpestřovali výuku honičkami, vybíjenou, závody.

39 fotografií

Krmítka pro ptáčky

Třída 4.A si letos v přírodovědě připravila krmítka pro ptáčky. Po několika dnech se mohla těšit pohledem na sýkorky, hýly aj. Po dobu zimních měsíců děti doplňovaly ptačí zob a semínka.

9 fotografií

Dílny ve 3. ročníku

Také letos proběhly ve 3. ročníku dílny. Celý týden si žáci užívali sněhu na běžkách, pracovali v dílně dramatické nebo hudební. Všichni tento týden přežili ve zdraví. Ze školy si tentokrát ale odnášely děti dojmy malinko odlišné od těch ze školních lavic. Děti v dramatické dílně hrály divadlo, vyráběly rekvizity a bavily se při hrách, na běžkách si zdokonalovaly běžecké dovednosti a při tom si tužily své svaly, v hudební dílně si zazpívaly a zahrály na flétnu. Dětem se dílny moc líbily. Některé pěkné zážitky nám pomohl zvěčnit fotoaparát, takže přejeme pěkné zážitky při prohlížení obrázků.

90 fotografií

Kurz plavání

O tom, že ne všichni žáci 2. a 3. tříd se těšili na kurz plavání, není pochyb. Zejména druháčci nevěděli, co je čeká a tak se někteří obávali až příliš. Všech deset lekcí díky svému odhodlání, statečnosti, vytrvalosti a kázni však zvládli úspěšně. Gratuluji. A nemyslete si, byl to výcvik opravdu náročný! Kraul, znak, prsa, plavání na čas, plavání pod vodou, plavání s plaveckou deskou či splývání jsou disciplíny, s kterými po celou dobu zápolili. A tak není divu, že si svého „mokrého“ vysvědčení velmi cení.

11 fotografií

Závody družstev 1.A

Děti z 1.A věnovaly 1 týden soutěžení v družstvech. Plněné disciplíny: běh, štafeta, prolézání, přeskoky, hod míčem aj. V tělocvičně bylo slyšet jen fandění a jásot. Gratulujeme vítěznému družstvu.

17 fotografií

Beseda se záchranáři

Ve čtvrtek 24. 1. 2013 navštívili ŠD zdravotníci z rychlé záchranné služby z Vrbna p. P. se sanitkou. Pro děti to byla velká událost. Pan Petr Gut s kolegou připravili dětem zajímavou přednášku o zdravotnické práci. Žáčci měli také spoustu dotazů. Na konci besedy si mohly děti zblízka prohlédnout sanitku. Pro všechny to byl nevšední zážitek.

28 fotografií

Zážitky ze zápisu do 1. třídy

Zápis do 1. třídy, kterého se zúčastnilo 64 dětí, proběhl na naší škole 8. a 9. února 2013. Zážitky si odnesly předškolní děti ze samotného zápisu, ale i ze své mateřské školy, kde je byli k zápisu pozvat žáci z 5. B spolu s paní učitelkou Hoškovou. Přeji všem úspěšný vstup do „velké školy“.

116 fotografií

Stavby ze sněhu

Ve středu 30.1. se 2.A vydala stavět stavby ze sněhu. Obleva byla v plném proudu, takže sníh byl na tuto práci výborný, i když jsme pak musili sušit oblečení.

10 fotografií

Školní kolo Pythagoriády

V pondělí 28.1.2013 proběhlo školní kolo Pythagoriády 6.tříd. Z 22 účastníků bylo 9 žáků úspěšných, což je velmi solidní výsledek.
Nejlepší řešitelé budou školu reprezentovat v okresním kole, kde jim budeme držet palce.

20 fotografií

Krajské kolo v šachu

23.ledna 2013 proběhlo ve F.Místku krajské kolo přeboru škol. V obou kategoriích naši hráči opět potvrdili, že zatím se nemůžeme v družstvech rovnat hráčům z Beskydské šachové školy a podle výkonnosti se řadíme do středu startovního pole a to i přes 10. a 8. místo.
Za výkon si pochvalu zaslouží všichni starší žáci (a žákyně), kteří odehráli ve všech kolech vyrovnané partie i s těmi nejlepšími a sváděli velmi tvrdé boje o každý půlbodík. V tabulce jsou uvedena družstva i s jejich pořadím.
Mladší žáci odvedli svůj standard a u některých se projevila malá připravenost. Přesto si i oni zaslouží pochvalu za výkon a zvláště příjemně potěšil „hráčský“ projev Adama Řeháčka.

24 fotografií

Bobování – ŠD

Ve čtvrtek 17.1. si uspořádala ŠD bobování, děti se nemohly dočkat až vyrazíme. Některé si donesly své boby a skluzky, ostatní si půjčily ze ŠD. Všem se to moc líbilo, i když jsme všichni pěkně promrzli. Pokud počasí dovolí, určitě si to ještě zopakujeme.

29 fotografií

Vánoční jarmark

Dne 20. 12. 2012 se uskutečnil další ročník již tradičního Vánočního jarmarku v prostorách ZŠ. Žáci a učitelé zde představili tradiční ručně zpracované výrobky s vánoční tématikou – ozdoby z pedigu, korálků, dřeva, ovčí vlny, včelího vosku… Nechyběl také štědrovečerní stůl s kaprem, vánočkou a cukrovím. Zazněly koledy v podání žáků naší školy pod vedením paní učitelky Hoškové a Zaoralové a o dobrou vánoční atmosféru se také postaral dramatický soubor vedený paní učitelkou Redlichovou.
Novinkou letošního jarmarku byly bramborové placky se škvarky, mašlovačky z husího peří a ovoce v čokoládě. Nechyběly také dílny pro nejmenší.

71 fotografií

Vystoupení STŘECHA

Na Mikuláše vystoupili žáci 1.A, 1.B a Country Zuzanky na kulturním vystoupení ve Střeše. Recitovali, hráli pohádku a tančili.

22 fotografií

4. B na exkurzi

18. prosince se vydala třída 4. B vycházkou do dílny p. S. Leffnera. V bývalém areálu Odetky děti měly možnost se podívat, jak vypadá dílna na výrobu malých dětských motorek. Kromě občerstvení dostaly i pozvání k další návštěvě na jaře, kdy bude vybudována dráha a budou si moci jízdu na motorkách vyzkoušet.

4 fotografií

Vánoční koncert DPS Sedmihlásek

Dne 11.prosince 2012 proběhl v kulturním středisku „Střecha“ Vánoční koncert DPS Sedmihlásek. Posluchačům se představil i přípravný sbor Modrásek, složený z dětí 1. a 2.tříd a premiéru si odbyly roztomilé děti z mateřských škol pod názvem Malásci. Tyto tři tělesa přednesla veřejnosti pásmo vánočních písní a koled, zakončené třemi spirituály s účastí členů pěveckého sboru města Vrbna pod Pradědem. Početné obecenstvo ocenilo společnou snahu dětí a jejich dirigentů dlouhým potleskem. Mnozí z návštěvníku akce pak přispěli i finančně, formou dobrovolného vstupného a zúčastnili se valné hromady. Všem návštěvníkům, kteří si našli čas, děkujeme za přízeň a dětem přejeme mnoho zdaru a úspěchů v další činnosti.

65 fotografií

Filmové představení

Ke konci listopadu shlédli žáci 1. a 2. ročníků filmové představení pohádky v kině Bruntál. Pohádka sklidila úspěch potleskem, zpěvem a dokonce i tancem.

7 fotografií

Recitační soutěž 6. – 9. tříd

17.12. 2012 proběhla na vyšším stupni soutěž v recitaci. Žáci si pro svá vystoupení vybrali vedle básní též úryvky prózy. Celkem soutěžilo 24 žáků, šesté třídy měly početně nejvyšší zastoupení. Uvádíme jmenovitě umístění těch nejlepších, kterým blahopřejeme.

5 fotografií

Okresní přebor škol v šachu

V pátek 7.12.2012 proběhl ve Vrbně pod Pradědem okresní přebor v šachu čtyřčlenných družstev škol.

36 fotografií

Vánoce na dědině

Pátek 7. prosince děti strávily ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, aby zjistily, jak lidé prožívali Vánoce v minulém století a připomenuly si tradiční zvyky. Pracovníci muzea se proměnili v hospodyně a hospodáře, pana učitele, řemeslníky, Mikuláše, čerty a Lucky. Děti měly možnost navštívit několik chalup a v každé na ně čekalo překvapení. V jedné chalupě se vyšívalo, předlo a tkalo, v jiné se pekly perníčky nebo odlévaly svíčky. Celá prohlídka byla zakončená příjemným posezením a pohoštěním v jedné z chalup.

43 fotografií

Projektové vyučování 1. a 2. ročníků

Ve středu 5. 12. proběhlo projektové vyučování 1. a 2. ročníků. Děti vytvářely ozdoby, připravovaly se na Vánoce.

37 fotografií

Čas vánoční

Traduje se, že předvánoční čas je obdobím shonu. V úterý 11.12.2012 se neváhali na chvilku zastavit rodiče a příbuzní žáků 1.a 2. tříd naší školy a zúčastnili se i se svými dětmi znovuobnovené akce - Čas vánoční.
Kromě vyrábění vánočních dekorací, pouštění lodiček, poslouchání koled si popovídali u kávy a cukroví. Dospělí i děti odcházeli spokojeni.

13 fotografií

Jarmark

5.12. 2012 uspořádala 6.B se svou třídní učitelkou vánoční jarmark pro žáky nižšího stupně. Akce se podařila, některé děti si odnesly drobnosti za pár korun.

26 fotografií

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

5.12.2012 9.A si pro žáky naší školy připravila mikulášskou nadílku. Na prvním stupni si děti připravily písničky a básničky, a poté je Mikuláš společně s anděly odměnily sladkou odměnou.

10 fotografií

Vánoční rolnička

6. prosince. 2012 uspořádal DPS Sedmihlásek za podpory města a základní školy v příjemném prostředí Střediska chytrých aktivit již XIII. ročník soutěže v sólovém zpěvu vánočních písní a koled Vánoční rolnička. Soutěže se zúčastnilo 60 zpěváků z šesti základních škol – Andělská Hora, Bruntál-Jesenická, Karlova Studánka, Karlovice, Krnov–Dvořákův okruh a domácí Vrbno p. P.
O slavnostní zahájení soutěže se postarali zpěváci DPS Sedmihlásek. Odborná porota spolu se soutěžícími, jejími pedagogy a hosty vyslechla a odměnila potleskem spousty vánočních písní a koled. Po malé svačince, kterou využila porota ke zpracování výsledků, a společném zpívání nejznámějších koled přišla slavnostní chvíle - udělování zlatého, stříbrného a bronzového pásma. Soutěžící si kromě diplomu odnesli i malou odměnu. Výsledková listina prozradí jména soutěžících. Děkujeme všem, kteří vážili cestu k nám do Vrbna a předvedli své pěvecké nadání a um. Poděkování patří i porotě za jejich nelehké rozhodování a čas, který věnovala dětem, a pracovníkům STŘECHY za vstřícnost.

19 fotografií

Vánoční rolnička

O tom, že se Vánoce kvapem blíží, svědčí mj. i Vánoční rolnička – soutěž v sólovém zpěvu vánočních koled a písní. V pátek 30. 11. soutěžili žáci druhých ročníků. Čtyřčlenná porota měla těžké rozhodování, aby z osmnácti soutěžících vybrala tři nejlepší. S odhodláním vyhrát zpívali všichni. Reprezentovat školu v dalším kole soutěže budou Viktorie Gieblová (1. místo), Žaneta Bílá (2. místo) a Alexander Michálek (3. místo).

7 fotografií

Vánoční dílny ve ŠD

Vánoce se blíží a tak si školní družina opět uspořádala Vánoční dílny. Děti společně vyráběly různé vánoční ozdoby z papíru, malování na sklo (svícny). Všechny naše výrobky budou k prodeji na Vánočním jarmarku.

9 fotografií

Matematická soutěž 4. tříd

Dne 26. 11. se uskutečnila soutěž v matematice pro 4. ročník. Celkem se zúčastnilo 22 dětí. Na 1. místě se umístila Berenika Švarcová, na 2. místě Tereza Tichá a na 3. místě Jan Čížek a Marie Fiálková( všichni ze 4.A).

7 fotografií

Den zdraví

Den zdraví – tak jsme nazvali pátek 16.prosince 2012 v prvních a druhých třídách. A v duchu zdraví se nesla výuka celého dne. Děti cvičily, opakovaly si základní hygienické návyky, hovořily o nemocech, úrazech a jejich předcházení, v učebně dramatické výchovy předvedly návštěvu u lékaře, třídily potraviny zdraví prospěšné od méně prospěšných, poznávaly zdravé svačinky, navrhovaly složení zdravé snídaně, s Hurvínkem a Máničkou opakovaly správné čištění zubů, vytvářely „zdravé talíře“.
Průběh celého dne byl velmi zajímavý, pro děti atraktivní a zábavný. Všechny se snažily pečlivě pracovat.
Svou činnost prezentovaly na nástěnkách.

73 fotografií

Výtvarné projekty

Zájemci o výtvarnou práci z letošní 6.A a 6.B / 12 žáků/se scházejí vždy po pondělním vyučování ve výtvarné pracovně a věnují se různým výtvarným činnostem. Od začátku škol. roku vyrábíme zejména různé dárky k Vánocům, přikládáme fotodokumentaci z některých hodin.

60 fotografií

Soutěž v jazyku českém - 4. ročník

Soutěž se konala dne 28. 11. Sedmnáct žáků obou tříd se sešlo, aby prokázalo své znalosti z českého jazyka.
Hodnotily se otázky písemné části a zvlášť diktát.

3 fotografií

Soustředění pěveckého sboru z II. stupně

Ve dnech 17. a 18. Listopadu se konalo již druhé dvoudenní soustředění pěveckého sboru na druhém stupni od jeho vzniku v loňském školním roce. Děti se v sobotu sešly v hudebně s dobrou náladou a chutí do společného zpívání. Přivítali jsme mezi sebou i nové zpěvačky ze šestého ročníku. Všechny děti udělaly spoustu práce, ale také si užily hodně legrace. Po několika hodinách zpívání, večerní zábavě a noci strávené ve škole se nikomu nechtělo jít domů.

12 fotografií

Halloween na II. stupni

V pátek 2. listopadu se děti z 8.B již tradičně převlékly za různá strašidla, duchy a čarodějnice, aby si připomněly čím dál více medializovaný zahraniční svátek – Halloween. Se svým programem obcházeli všechny třídy na hlavní budově, informovali ostatní žáky o původu tohoto svátku a následně jim pokládali otázky. Za každou správnou odpověď dostaly děti sladkou odměnu.

55 fotografií

4. ročník v Pradědově galerii

Dne 16.11. se vypravily děti 4.A, 4.B a část žáků 5.B do Jiříkova. V areálu galerie viděly dřevěné sochy lidí i zvířat, betlémy a další rozpracované sochy. Prošly venkovní areál, z rozhledny mohly zahlédnout daňky. Posvačily v teple hospůdky u plápolajícího krbu. Výlet byl zakončen návštěvou Karlovy Studánky, kde si děti nakoupily oplatky a suvenýry.

29 fotografií

Soutěž - jazyk německý - 7.ročník

Soutěž v jazyce německém pro 7.ročník proběhla 12.11.2012. Žáci se učí němčinu teprve 2 měsíce, ale své znalosti již prokázali.

1 fotografie

XII.Taneční party

Od 9. do 11.listopadu byla tělocvična základní školy opět plná tanečníků ve stylu country.
Sešlo se zde pět dětských souborů a jeden Square Danc. Club dospělých Ostravy, který zde byl i loni a moc se mu zde líbilo. Přijeli malí Hazardi z Ostravy, Gremlínci Ostravy- Poruby, taneční soubor z Jeseníku, Vápaňáčci z Vápenné a samozřejmě nechyběly vrbenské Zuzanky. Zkušenosti přijeli čerpat dokonce dva vedoucí senior country klubu od Šumperka a tvrdili, že jsou v něm téměř nejmladší a nejstaršímu členu klubu je údajně hodně přes šedesát.
Celkem tedy 50 dětí a 16 dospělých zde strávilo velice plodný a náročný, ale i zábavný víkend.
A letos se Mírovi, prezidentovi Asociace dětských country souborů, tanečky opravdu vyvedly. I ty docela jednoduché, i ty náročnější.
Poznatky si zde vyměňovali také vedoucí kroužků a myslíme, že atmosféra byla i letos velice přátelská.

60 fotografií

Přebor školy v šachu

V úterý 23. října 2012 proběhl za účasti 38 hráčů na škole šachový turnaj. Z nejlepších hráčů budou vytvořena družstva, která budou školu reprezentovat v okresním kole, které proběhne v prosinci tohoto roku, kde jim budeme držet palce.

32 fotografií

Turnaj v kopané

V úterý 29. 10. 2012 si školní družina uspořádala turnaj v kopané. Byly vybrány kapitánky: Jana Kopová a Lída Žigová. Kapitánky si vylosovaly své hráče.
Vítězné družstvo:Žigová Lída, Kollarová Tereza, Mališ Ivoš, Dudek Andreas, Sideras Nikos

8 fotografií

Návštěva paní starostky na ZŠ

V pondělí 5. listopadu přijala naše pozvání paní starostka Ing. Helena Kudelová, aby v rámci předmětu Výchova k občanství seznámila naše žáky s prací na městském úřadě. Žáci měli dostatečný prostor na své dotazy týkající se chodu našeho města, čehož plně využívali. Řeč byla o výstavbě Penny Marketu, skateparku, lesoparku, ale i o opravě hřbitova, zkrátka o tématech, které hýbou Vrbnem. Doufáme, že s besedou byli spokojeni nejen žáci, ale i paní starostka a budeme se těšit na další takové setkání.

3 fotografií

ZEMĚPISNÁ SOUTĚŽ - 9.ročník

Soutěžena téma hlavní města a oficiální měny se zúčastnilo celkem 32 žáků z 9.ročníku.

3 fotografií

Halloween

Dramatická skupina 4. ročníku navštívila 31.10. děti na budově 3.V  maskách a kostýmech připomněla svým mladším spolužákům svátek Halloween.Krvavá Mary, Skřet, Upír,Čarodějnice, Smrťák, Čert,Krvavé nevěsty,Zombie, dcera z Adamsovy rodiny, Duch a Pirát se představili a pak už děti odpovídaly na otázky halloweenského kvízu.

25 fotografií

Projekt region v 8.A a 8.B

Dne 23. 10. 2012 proběhl na naší škole již tradiční projekt region. Osmé ročníky měly za úkol si tentokrát všímat historických zajímavostí města. Celodenní procházka napříč Vrbnem přinesla žákům mnoho nových informací například o místním kostele, historii rodiny Grohmannů a mnoho dalšího. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak se celý projekt vydařil.

44 fotografií

TURNAJ - VYBÍJENÁ – 6.A,B – DÍVKY:

1.kolo: 2.10.2012
2.kolo: 4.10.2012

Vyhodnocení:

1.místo: 6.B 2 body / skore 12/
2.místo: 6.A 0 bodů /skore 9/

Družstvo dívek 6.B – kap. Horáková V.,Čatlošová,Franková,Galářová,Konfalová,
Kristalovičová,Redlichová,Remešová,Svobodová,Tomečková,
Svobodová .
Družstvo dívek 6.A – kap.Kubánková E.,Jarmarová ,Dudyová,Jelínková,Krestová,
Tomešková,Sakalová,Tiahniboková,Vondrová,Chudová,
Kunstová,Skrutková.
Obě družstva „šesťaček“ sehrála velmi pěkná vzájemná utkání

3 fotografií

Závody na koloběžce

V úterý 23. 10. 2012 ŠD uspořádala závody na koloběžce. Zúčastnily se děti ze všech tří odd. ŠD. 1. místo: Berger Matyáš 3.B, 2. místo: Grygarzová Šarlota 2.B, 3. místo: Bambušek Tomáš 1.A

15 fotografií

Sportovní den na základní škole

12. října 2012 se uskutečnil podzimní sportovní den základní školy. Sportovního dne se účastní celá škola. Žáci 4. – 9. tříd soutěžili mezi sebou o titul nejzdatnější třída. Tentokrát si nejlépe vedla 9. B, druhá skončila 6. B a třetí místo vybojovala 5. B. Vítězné třídy obdržely sladkou odměnu z rukou ředitele.
První třídy sportovaly v těchto disciplínách:
1.A – slalom mezi kužely, skákání v pytli , slalom s míčem
1.B – hod na cíl, skok z místa, slalom.
Děti podnikly také dlouhou vycházku, během které měly možnost rozhlédnout se po okolí Vrbna. Krásné počasí přálo, dohlédli jsme do Mnichova, Železné i Karlovic. Během vycházky jsme podle listí, kůry a koruny poznávali stromy a keře.

55 fotografií

Projekt Region – 4. ročník

V rámci projektu Region se žáci 4. ročníku věnovali vodě v okolí Vrbna. U vrbenských rybníků si ověřovali učivo přírodovědy. 4.A pak na další vycházce poznávala tok a soutok řek. 4. B se vypravila směrem na Karlovice, kde jsou vybudované moderní protipovodňové zábrany.Vše bylo dovršeno čtením a prací s pověstmi o vrbenských řekách.

26 fotografií

Přespolní běh žáků ZŠ Vrbno

Dne 26.9.2012 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola v přespolním běhu v Břidličné. Za krásného počasí si Daniel Mikula (6.B) doběhl pro 3.místo, Petra Štochlová (9.A) a Jakub Hrubý (9.A) pro 2. místo.
V hodnocení jednotlivých kategorií družstev se naši žáci umístili následovně:
mladší žáci – 2. místo
mladší žačky – 7. místo
starší žáci - 1. místo
starší žačky - 3. místo
Družstvo starších žáků se probojovalo do krajského kola.
Krajské kolo se konalo dne 11.10.2012 ve Frýdku – Místku. … Zde Jakub Hrubý doběhl v silné konkurenci těsně za stupni vítězů na skvělém 4. místě a družstvo chlapců (ve složení: Bartoněk L., Darmovzal D., Hrubý J. a Simon V.) na 5. místě. Gratulujeme.

104 fotografií

Sedmihlásek na festivalu

Krásné sobotní odpoledne si zpěváčci ze Sedmihlásku užili ve společnosti dospělých pěveckých sborů. 6. října od 16 hodin probíhal v Klubu Mír Mezinárodní festival pěveckých sborů, jehož hostem byl náš dětský sbor. V úvodu zazpívaly všechny zúčastněné sbory českou, polskou a EU hymnu. Tento zážitek byl umocněn společným zpěvem s dospělými zpěváky PSMV. Došlo i na samostatné vystoupení Sedmihlásku s premiérovou polskou písní Trojok.
Kamča: Moc se mi to líbilo, hlavně hymny a náš program. Ostatní sbory taky zpívaly dobře, bylo to moc pěkné. Už se těším na další vystoupení.
Míša: Byl to moc pěkně prožitý sobotní den, kdy nás navštívil polský a jiné české sbory. Na úvod jsme zazpívali hymny – českou, polskou a evropskou. Jako první zpíval dětský pěvecký sbor Sedmihlásek. Po hezkém vystoupení zpívaly sbory starší, například velký vrbenský sbor nebo polský Capricolium. Bylo to moc pěkné, všechny sbory se líbily porotě i divákům.

18 fotografií

Pasování na čtenáře

Středa 3. října byla pro žáky 2. ročníků slavnostním dnem. Dětské oddělení městské knihovny se proměnilo v Království dobrých mravů a zatoulaných písmenek. V něm žáky přivítaly strážkyně písmenek, král Abeceďák I. a víla Abeceda. Ta děti provedla zkouškou čtení a porozumění textu. Králem Abeceďákem pak byly děti pasovány na čtenáře. Možná leckdo namítne, že tyto dovednosti dětí byly ohodnoceny již na konci školního roku známkou na vysvědčení. A jistě má pravdu. Ale než se z těchto dětí stanou opravdoví čtenáři, to vyžaduje spoustu úsilí a každodenního tréninku. Pasování na čtenáře je tak zejména motivačním činitelem – vždyť v knížkách na děti čeká spousta zajímavých příběhů a dobrodružství. Přejme jim, aby v pravidelném čtení našly zalíbení!

8 fotografií

Žákovský parlament ZŠ Vrbno pod Pradědem

Na naše schůzky může přijít kdokoliv z žáků naší školy od 4. třídy.
Schůzky probíhají každý týden ve středu od 7.15 hod.

4 fotografií

Výtvarná výstava

Žáci 6. – 9. ročníku naší školy vystavují své výtvarné práce ve Střeše (schodiště, modrý sál), výstava potrvá od 10.10. 2012 do 2.11. 2012.

10 fotografií

vychazka_2a

V pátek 5.10. byla třída 2.A konečně pouštět draky. Loni se nám to díky dešti moc nepovedlo, ale letos foukal i vítr. Někomu drak krásně letěl, někomu ani nevzlétl, ale všichni dráčci byli překrásní.

7 fotografií

Zahájení školního roku 2012 / 2013

nejvíce potěšilo 50 žáků prvních tříd, kteří přišli v doprovodu svých rodičů, prarodičů a příbuzných. Prvňáčkům i všem ostatním žákům naší školy přejeme úspěšný rok, vstřícné učitele a radost ze vzdělávání. Učitelům přejeme vnímavé žáky a pohodový rok.

6 fotografií

SOUSTŘEDĚNÍ DPS SEDMIHLÁSEK

Soustředění bylo senzační. Moc jsem si to užila a myslím, že i ostatní. Nejprve jsme si vybalili věci a šli jsme na oběd. Byl výborný! Pak jsme šli na autobusovou zastávku, kde jsme nastoupili do autobusu a jeli jsme do Rudné pod Pradědem, kde jsme navštívili stáje s koňmi. Paní učitelky myslely na vše a připravily každému sáček s mrkví. Potom jsme se vrátili do školy, kde jsme měli spát. Paní učitelky nám připravily SKVĚLOU zábavu. Dostali jsme všichni trika a mohli jsme si je nabarvit. Kdo nechtěl, mohl si vyrobit nádhernou kabelku a nebo si mohl malovat. Šli jsme spát. Ráno jsme vstávali kolem sedmé a dostali jsme snídani a následovala zkouška. Pak jsme byli na školní zahradě a než jsme se nadáli, bylo poledne a my vyrazili na oběd na Kolibu. Oběd byl opět dobrý. Z Koliby jsme šli do Ludvíkovské cukrárny, kde jsme si mohli něco koupit, a protože si většina vzala namalované tričko na sebe, tak jsme se vyfotili. Dali jsme si něco dobrého a šli jsme na chvíli do lesoparku, potom jsme šli zpět do družiny, kde jsme měli zkoušku s velkým sborem a než jsem se nadála, tak byl večer a šli jsme domů. Ráno jsme ještě přišli na zkoušku. Co dodat, bylo to SUPER..! ;)) Julka

74 fotografií